Nem bírt gólt lőni az Arsenal a Fenerbahcénak az Emiratesben

2008.11.05. 22:56
A Bajnokok Ligája negyedik fordulójában, a G-csoportban az Arsenal a Fenerbahce ellen próbálta meg begyűjteni a három pontot, hogy győzelmével a továbbjutás kapujába lépjen. Az Arsenal szinte végigtámadta a mérkőzést, ám a győzelmet nem sikerült megszereznie – gólnélküli döntetlen lett a vége. A másik mérkőzésen, a hosszabbításban szerzett góllal a Porto nagyon fontos három pontot vihet haza Kijevből.
A Fener kapusa, Volkan mindig a helyén volt
Fotó: Reuters

ARSENAL–FENERBAHCE 0–0
Az Arsenal határozottabban kezdte a mérkőzést, az első játékrészben csak az „ágyúsoknak” voltak lehetőségei a kapu előtt, azonban a helyzetek kihasználatlanul maradtak.

Hol Van Persie tolta meg hosszan a labdát, hol Nasri nem tudta átvenni a védő sarkáról hozzápattanó labdát az ötös torkában, de nem jutottak lövésig a hazaiak az első negyedórában.

Az Arsenal egyik legaktívabb tagja Aaron Ramsey volt, aki majd csak decemberben lesz tizennyolc éves, ennek ellenére immár elmondhatja magáról, hogy volt kezdő Bajnokok Ligája-mérkőzésen.

A 31. percben Volkan védte a kapufánál Van Persie lövését, miközben a 3000 vendégdrukker nagy része állandó fütyüléssel múlatta az időt, lévén ezen játékszakasz nagy részében szinte csak az Arsenalnál volt a labda.

A második félidő elején már gólt is szereztek Arsene Wenger játékosai, azonban Rosetti játékvezető szerint Bendtner lökött védőjén, így nem adta meg a fejesgólt.

Mint később kiderült, ekkor járt legközelebb a gólszerzéshez a hazai csapat, a folytatásban sem sikerült gólt szerezni, így maradt a 0–0.

DINAMO KIJEV–FC PORTO 1–2
Kijevben bár a Porton kezdeményezett a mérkőzés elején többet, 21 perc elteltével a Dinamo szerzett vezetést. Milevszkij Ghioane labdáját lőtte 17 méterről laposan – és nagyon pontosan – a kapu jobb alsó sarkába (1–0), a gól pedig megadta a kellő lökést az ukrán csapatnak.

Nem sokkal a találat után a gólpasszadó Ghionae lőhetett volna gólt, ám Hélton védett, akárcsak kollégája, Bogus a 31. percben Raúl Meireles lehetőségénél. Hogy az ukránok hálóőre kiváló formában van, azt a fordulás után ismételten bizonyította, amikor előbb Hulk próbálkozását, majd még ugyanazon támadáson belül Rodriguezét is hatástalanította.

A 69. percben azonban már a kapus sem tudott segíteni: jobb oldali felívelést követően Rolando fejelt a kapu közepébe kilenc méterről, miközben a kijevi védelem csupán asszisztált mindehhez. 1–1

Úgy tűnt, ez is marad a végeredmény, azonban a hosszabbítás második percében Lucho a hálóba juttatta a labdát (1–2), ezzel nagyon fontos három ponthoz juttatva a portugálokat, akik így megelőzték a Dinamót a tabellán.