Csupasport: világrekordot döntött a magyar válogatott

N. ZS.N. ZS.
2022.10.18. 20:22
Fotó: Csupasport
Fodor Szilárd és Csécsei Zoltán vezérletével kiválóan szerepelt a Backyard Ultra világbajnokságon a magyar csapat, amelynek egyedülálló módon minden futója versenyben volt a harminckettedik körig.

Először vett részt a magyar válogatott a Backyard Ultra világbajnokságon, és rögtön kitűnő eredménnyel zárt: a 37 induló nemzet közül 599 teljesített körrel a 6. helyen végzett. A szombaton indított versenyen a magyar csapat átlagosan 45:31 perc alatt tett meg egy kört a 6706 méter hosszú pályán, amelyet minden órában teljesíteni kellett, a fennmaradó időt pedig fel lehetett használni a regenerálódásra. S bár a dobogóra nem fért oda a csapat, egy világrekordot így is sikerült megdönteni: a 32. körig versenyben volt a magyar válogatott minden futója.