Atlétika: Márton Anita harmadik a Hónap európai atlétája-versenyben

MTI MTIMTI MTI
2011.04.19. 10:56
Márton Anita a harmadik helyen végzett az Európai Atlétikai Szövetség (EAA) szavazásán, amelyen március hónap legjobbjaira adhatták le voksaikat szurkolók, újságírók és szakértők.

A magyar szövetség keddi tájékoztatása szerint a párizsi fedett pályás Európa-bajnokságon súlylökésben ötödik helyezett Mártont csak az írek kiváló gyaloglónője, Olive Loughnane és a britek mezei futója, Charlotte Purdue előzte meg.

Márton a szófiai téli dobó Európa-kupán nyújtott teljesítményével került be a legjobbak közé, miután 17.92 méterrel első lett a 23 éven aluliak között. A Buda-Cash Békéscsaba 1989-es születésű sportolója a francia fővárosban 17.84 méterrel végzett Eb-5.-ként, míg ugyanott egy nappal korábban a selejtezőben – fedett pályán új magyar utánpótlásrekordot jelentő – 18.11 méteres eredményt produkált.

A férfiak versenyében a gerelyhajítók között juniorvilágcsúcsot (84.47 m) elérő lett Zigismunds Sirmaisé lett a rangos cím.

Az EAA 2007-ben vezette be a hónap legjobbjait megválasztó online-os szavazás intézményét.