Atlétikai csapat Eb: Pars Krisztián és Petráhn Barbara győzött

2009.06.21. 02:03
Pars Krisztián a férfi kalapácsvetést, Petráhn Barbara pedig a női 400 méteres síkfutást nyerte meg az atlétikai csapat Európa-bajnokság második vonalának számító I. osztály küzdelmeinek nyitó napján a norvégiai Bergenben.
A viadal honlapja szerint az idén eddig veretlen olimpiai ezüstérmes dobónak ezúttal 77.78 méter is elég volt a sikerhez, amelynek értékét növeli, hogy újra legyőzte a pekingi bajnok szlovén Primoz Kozmust. A zalaegerszegi Petráhn remekül futott kedvenc távján, s idei legjobbjával, 52.94 mp-cel győzött, amivel a magyar válogatottnak 12 pontot szerzett. A még jelenleg is zajló első napon Kürthy Lajos (19.61 m) súlylökésben második lett, Papp Krisztina pedig női 3000 méteren harmadik (9:10.46 p). A hétvégén zajlanak a csapat Eb mind a négy osztályának küzdelmei, amelyek közül a bergeni viadalon a legjobbak versengésének számító Szuperligába jutás a cél. Az eddig Európa-kupa néven rendezett kontinentális csapatverseny egyik újítása, hogy a férfi és női viadalt együtt értékelik. A szabályokon is változtatott a kontinentális szövetség, ugyanis a futószámokban nincs lehetőség hibás rajtra, magas- és rúdugrásban pedig a negyedik rontás után be kell fejezni a viadalt. A többi ügyességi számban az első két sorozat után a legjobb hat kap harmadik kísérletre is lehetőséget, majd a legjobb négy még egyre. 3000 és 5000 méteren, valamint 3000 m akadályon 3-3 futót kiállítanak az utolsó körök előtt. Az I. osztályból három válogatott jut fel a legjobbak közé, a Szuperligába, kettő kiesik a II. osztályba. Bergenben Magyarország mellett Fehéroroszország, Szlovénia, Románia, Törökország, Belgium, Hollandia, Finnország, Észtország, Svájc, Szerbia és Norvégia legjobbjai küzdenek meg a helyezésekért.