FA-kupa: 7 év után kaptak újra otthon gólt – így is elődöntősök

2019.03.16. 15:17
Elsőként a Watford jutott be az angol labdarúgó FA-kupa elődöntőjébe, mivel hazai pályán 2–1-re legyőzte a Crystal Palace-t.

A házigazda a kupaspecialista Étienne Capoue góljával szerzett vezetést az első félóra végéhez közeledve (ez már a harmadik találata volt a francia középpályásnak), de erre Michy Batshuayi a 62. percben még felelni tudott.

A belga csatár előtt legutóbb Rafael van der Vaart (Tottenham) szerzett gólt a Vicarage Roadon az FA-kupában, még 2012 januárjában, azóta mind az öt hazai FA-kupa-meccsét kapott gól nélkül nyerte meg a Watford!

Ezúttal viszont a kapott gól is belefért, mert jött a csodacsere Andre Gray, és idénybeli harmadik találatát szerezte meg a kispadról beállva (2–1). A Watford hetedszer jutott be az elődöntőbe, igaz, eddig csupán egyszer került be a fináléba, 1984-ben az Evertontól 2–0-ra kikapott.

ANGOL FA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Watford–Crystal Palace
2–1 (Capoue 27., Gray 79., ill. Batshuayi 62.)
18.20: Swansea City (II.)–Manchester City
20.55: Wolverhampton Wanderers–Manchester United
VASÁRNAP
15.00:
Millwall (II.)–Brighton & Hove AlbionÉtienne Capoue góljával szerzett vezetést az első félóra végéhez közeledve (ez már a harmadik találata volt a francia középpályásnak), de erre Michy Batshuayi a 62. percben még felelni tudott.