PL: az Arsenal gólgálát rendezett a West Ham otthonában

T. Z.T. Z.
2024.02.11. 16:57
West Ham United v Arsenal FC - Premier League
Az Arsenal hat gólt is ünnepelhetett a West Ham otthonában (Fotó: Getty Images)
Az Arsenal kiütéses, 6–0-s győzelmet aratott a West Ham United otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 24. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Negyedóra – ennyi kellett az Arsenalnak, hogy lerendezze a West Ham United elleni idegenbeli bajnokiját, és kényelmesen hátradőlve kezdje a második játékrészt. Merthogy kifizetődött, hogy az első félidőben ellentmondást nem tűrő rohamokat indított a vendégcsapat, amely bármihez nyúlt a délután folyamán, az arannyá – pontosabban góllá – változott. Az első harminc percben még tartotta magát a West Ham, ezt követően azonban kinyílt az olló, innentől számolva 15 percre volt szükség, és máris négy góllal ment Mikel Arteta csapata. A 32. percben William Saliba talált be a West Ham kapujába, a 41. percben Bukayo Saka büntetőből növelte kettőre az „ágyúsok” előnyét.

Ezzel azonban még nem értek véget a hazai megpróbáltatások, a félidő hajrájában újabb két gólt jegyzett az Arsenal: a 44. percben Gabriel Magalhaes, három perccel később Leandro Trossard vette be a teljesen kiszolgáltatott Alphonse Areola kapuját – a szünetben 0–4 állt az eredményjelzőn, nem csoda, hogy a hazai szurkolók közül sokan el is indultak hazafelé, a félig üres stadion szokatlan látványt nyújtott.

A második félidőben már a vendégtábor „ollézásaitól” és győzelmi énekeitől volt hangos a stadion. Nem kényelmesedett el azonban az Arsenal, a 63. percben Saka második gólját is megszerezte – ezúttal okos, lapos lövésből –, nem sokkal később pedig Declan Rice bombája már a hatodik Arsenal-gólt jelentette („ágyúsok” kiválósága nem ünnepelt, tekintettel volt arra, hogy pályafutását a West Hamben kezdte).

Lehetett volna még rosszabb is a West Ham helyzete a folytatásban, de fél tucat gólnál már megállt az Arsenal, maradt az így is kiütéses 0–6.

ANGOL PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
West Ham United–Arsenal 0–6 (Saliba 32., B. Saka 41., 63. – az elsőt 11-esből, Magalhaes 44., Trossard 45+2., Rice 65.)
KÉSŐBB
17.30: Aston Villa–Manchester United
HÉTFŐN
21.00: Crystal Palace–Chelsea (Tv: Match4)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Fulham–AFC Bournemouth 3–1 (De Cordova-Reid 5., Rodrigo Muniz 36., 52., ill. Senesi 50.)
Liverpool–Burnley 3–1 (Jota 31., L. Díaz 52., Núnez 79., ill. D. O'Shea 45.)
Luton–Sheffield United 1–3 (C. Morris 52. – 11-esből, ill. Archer 30., McAtee 36. – 11-esből, Vini Souza 72.)
Tottenham Hotspur–Brighton & Hove Albion 2–1 (P. M. Sarr 62., B. Johnson 90+6., ill. Gross 16. – 11-esből)
Wolverhampton Wanderers–Brentford 0–2 (Nörgaard 35., Toney 77.)
Nottingham Forest–Newcastle United 2–3 (Elanga 26., Hudson-Odoi 45+6., ill. Bruno Guimaraes 10., 66., Schär 43.)
Manchester City–Everton 2–0 (Haaland 71., 85.)