PL: az Emírségekből jöttek a Tottenham–Liverpoolon hibázó játékvezetők

D. S. B.D. S. B.
2023.10.02. 09:26
Két nappal a Tottenham–Liverpool rangadó előtt még az Egyesült Arab Emírségekben működtek közre a PL-meccs játékvezetői (Fotó: Getty Images)
Mint beszámoltunk róla, nagy vihart kavart, hogy les miatt érvénytelenítették a Liverpool vezetést jelentő gólját a Tottenham ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 7. fordulójának rangadóján. Mint utóbb kiderült, Luis Díaz gólja szabályos volt, ám a hiba elismerése nem befolyásolta a végeredményt. A nowsoccer.net most arról írt, hogy a videobíró-szobában ülők és a negyedik játékvezető 48 órával a rangadó előtt még az Egyesült Arab Emírségekben működtek közre.

A Tottenham–Liverpoolt vezető Simon Hoopernek számos vitára okot adóítélete volt a mérkőzés alatt, a játékvezetői tévedések pedig beárnyékolták a rangadót.

A Profi Játékvezetők Szervezete (PGMOL) már a találkozó után elismerte hibáját, a VAR-szobában ülő Darren Englandet és asszisztensét, Dan Cookot két mérkőzésre tiltották el, azonban Hooper még nem kapott büntetést.

Később arról lehetett hallani, hogy Luis Díaz les miatt érvénytelenített gólját England és Cook vizsgálta, s látták, hogy nem volt szó lesről, de azt hitték, hogy Hooper a pályán gólt ítélt, ezért nem jelezték, hogy a játékvezető bírálja felül a döntését. Mivel Hooper szerint a gól érvénytelen volt, a sípjába fújt, így maradt az ítélet, s mire a VAR-szobában ülők realizálták, hogy rossz döntés született, már nem állt módjukban változtatni.

A nowsoccer.net szerint England és Cook hibája összefügg azzal, hogy 48 órával a Tottenham–Liverpool meccs előtt még az Egyesült Arab Emírségekben működtek közre videobíróként és játékvezető-asszisztensként, a londoni meccsen negyedik játékvezetőként tevékenykedő Michael Olivervezette Al-Szardzsah–Al-Ain (2–3) mérkőzésen.

England a vasárnapi Brentford–Nottingham Forest meccsen tevékenykedett volna, míg Cook a hétfői Fulham–Chelsea összecsapáson.

A PGMOL az előző idény kezdete óta tevékenykedik a PL-ben, azóta ez volt a 14. olyan eset, amikor a testületnek bocsánatot kellett kérnie egy döntéséért.

PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ
TOTTENHAM HOTSPUR–LIVERPOOL 2–1 (1–1)
London
,Tottenham Hotspur Stadion, 62 001 néző. Vezette: Hooper
TOTTENHAM: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Udogie (B. Davies, 83.) – P. Sarr (Skipp, 83.), Bissouma (Höjbjerg, 90.) – Kulusevski, Maddison (Véliz, 90.), Richarlison – Szon Hung Min (Szolomon, 69.). Menedzser:Ange Postecoglou
LIVERPOOL: Alisson – Gomez (Konaté, 74.), Matip, Van Dijk, Robertson – Szoboszlai, Mac Allister (Gravenberch, 80.), C. Jones – Szalah (Alexander-Arnold, 74.), Gakpo (Diogo Jota, a szünetben), L. Díaz (Endo, 74.).Menedzser:Jürgen Klopp
Gólszerző: Szon Hung Min (36.), Matip (90+6. – öngól), ill. Gakpo (45+5.)
Kiállítva: C. Jones (26.), Diogo Jota (69.)