Fülöp Mártonék kikaptak, így még mindig fenyegeti őket a kiesés réme

2009.05.18. 23:12
A Sunderland hiába vezetett 1–0-ra a Portsmouth otthonában, végül 3–1-es vereséget szenvedett a Premier League 37. fordulójának utolsó mérkőzésén, ez pedig azt jelenti, hogy Fülöp Mártonék még nem biztosították a bennmaradásukat.
Hiába lőtt gólt Jones, végül a Sunderland állt fejre
Fotó: Reuters

Győzelme esetén a Sunderland kivívta volna a bennmaradást, ám Fülöp Márton két nagy védelmi hibát is elkövető csapata vereséget szenvedett, így az utolsó fordulóban még nagy izgalmak várnak rá.

A 4. percben csak a szerencse, no meg a kapufa mentette meg a vendégeket Peter Crouch helyzeténél, a másik oldalon Steed Malbranque veszélyeztetett először, de ő sem járt sikerrel.

Az első félidőben a Portsmouth támadásaiban nem volt átütőerő, a Sunderland viszont kétszer is közel került a vezető gólhoz. Előbb Kieran Richardson lőtt fölé bal lábbal, majd Kenwyne Jones fejelt a kapufa tövére.

A második félidő a helyzetek mellett már gólokat is hozott. Az 59. percben Calum Davenport futott fel a jobb oldalon, beadására pedig Jones érkezett jó ütemben, és a jobb alsó sarokba terelte a labdát.

Sokáig nem tartott a vendégek öröme, mivel két perc múlva már érkezett is az egyenlítő gól. John Utaka forgatta be védőjét, majd Fülöp mellett kilőtte a hosszú alsót. Ez volt az első lövés, amely eltalálta a Sunderland kapuját.

A 68. percben egy újabb, még nagyobb védelmi hiba után a vezetést is megszerezte a Pourtsmouth. Anton Ferdinand nézett el egy előre ívelést, a labda elment a lába alatt, hogy mégsem Utaka nevéhez fűződik ez a gól, az a menteni igyekvő Phillip Bardsleynek „köszönhető”, aki a nigériai csatárt megelőzve a saját hálójába juttatta a labdát.

A hátrányban lévő Sunderland a hajrában mindent megpróbált, hogy legalább egy pontot megmentsen, ám a 88. percben végképp megpecsételődött a sorsa, mivel Armand Traoré belőtte csapata harmadik gólját.

A Sunderlandnek így maradt 36 pontja, tehát még mindig fenyegeti őket a kiesés réme.

PREMIER LEAGUE

37. FORDULÓ
Portsmouth–Sunderland 3–1 (Utaka 61., Bardsley 68. – öngól, Traoré 88., ill. Jones 59.)

1. Manchester United 37 27 6 4 67–24 +43 87
2. Liverpool 37 24 11 2 74–26 +48 83
3. Chelsea 37 24 8 5 65–22 +43 80
4. Arsenal 37 19 12 6 64–36 +28 69
5. Everton 37 16 12 9 54–38 +16 60
6. Aston Villa 37 16 11 10 54–49 +5 59
7. Fulham 37 14 11 12 39–32 +7 53
8. Tottenham 37 14 9 14 44–42 +2 51