Amerikai futball: a Wolves simán nyerte meg a budapesti rangadót

2008.09.14. 23:10
A Budapest Wolves egyértelmű, a második félidei játék alapján sima, 61–22-es győzelmet aratott a Közép-európai Football Liga magyar rangadóján a Budapest Cowboys ellen.
A meccs első Farkas-támadóakciója rögtön 6 pontot ért, azonban az első félidőben a Wolves nem tudott elszakadni a Cowboystól, a szünetben 27–14 volt az állás. A második játékrészt mindkét csapat erősen kezdte, azonban a harmadik és negyedik játékrész egyértelműen a farkasoké volt. A meccs legértékesebb játékosa a három touchdownt szerző amerikai Obi Mobagwu lett.Nagy volt a fogadkozás a Cowboys háza táján a IV. Hungarian Bowl visszavágójaként is emlegetett mérkőzés előtt. Noha a fehér-kék csapat a meccs első támadásában nem ért el pontot, míg a farkasok rögtön touchdownnal nyitottak, a Cowboys sokáig tartani tudta a lépést az ország első számú csapatával. Egészen a félidő végéig 6-7 ponton tartották a különbséget, a szünet előtt pár másodperccel azonban Obi Mobagwu megszerezte csapata negyedik, önmaga harmadik TD-jét.A második félidőt a farkasok erősen kezdték, a harmadik harmad a Lendvai Attila, Király Csanád párosróé volt, az irányító három TD-t dobott Királynak, igaz, utóbbi szabálytalansága miatt az egyiket a bírók érvénytelenítették. A negyedik negyedben leginkább a Wolves második és harmadik számú futói parádéztak, előbb Erdei Norbert egyszer, majd Csizmadia László kétszer vitte gólterületre a tojáslabda. A záró játékrészben egy blokkolt extrapontkísérlet után a Cowboys védői 90 yardot hordták vissza a labdát, 2 pont értékben.