Bears-Colts a Super Bowlban

2007.01.22. 14:40
A Chicago Bears és az Indianapolis Colts jutott be a Super Bowlba, amelyet február 4-én Miamiban rendeznek meg. Az NFL történetében először szerepel afroamerikai edző a nagydöntőben, mindjárt kettő is.
Tony Dungy (balra) és Lovie Smith nagyon jó barátok, de Miamiban ellenfelek lesznek
Reuters
Reuters

FŐCSOPORTDÖNTŐK

AFC: Indianapolis Colts-New England Patriots 38-34
NFC: Chicago Bears-New Orleans Saints 39-14

Eddig negyven Super Bowlt rendeztek meg az Egyesült Államokban, és még egyszer sem fordult elő, hogy valamelyik fél vezetőedzője afroamerikai szakember legyen. Erre a negyvenegyediken, amelyet február 4-én tartanak meg Miamiban, mindkét gárda élén színes bőrű tréner áll majd. A Nemzeti konferencia alapszakaszbeli küzdelmei után a főcsoportdöntőt is megnyerő Chicago Bearst Lovie Smith, az elmúlt évekhez képest kissé visszaeső, de a rájátszásban megtáltosodó Indianapolis Coltst Tony Dungy irányítja.

„Nagyon sokat jelent nekem, hogy az afroamerikaiakat képviselhetem a Super Bowlon, és Lovie-ra is elmondhatatlanul büszke vagyok” – mondta Dungy, aki nagyon jó barátja Smithnek.

Egyikük számára sem volt sétagalopp a vasárnapi főcsoportdöntő.

Az Indianapolis az utóbbi években a mumusává váló New Englandet fogadta, és úgy tűnt, négy éven belül harmadszor is elbukik a Patriots ellen a rájátszásban. Az első félidő vége előtt 21–3-ra vezetett már a vendég együttes, de a nyáron Bostonból Indianába igazoló Adam Vinatieri mezőnygóljával és az első két idei playoffmeccsén gyengélkedő Peyton Manning remeklésével a harmadik negyedben kiegyenlített a Colts.

Az Indianapolis 18 pontos hátrányból fordított a New England ellen
Reuters

Ezután felváltva szerezték a pontokat a csapatok, a döntő momentum pedig a negyedik negyed végén jött el, amikor a Patriots mezőnygóljára a Colts touchdownnal válaszolt. Egy perccel a vége előtt vezetett először az Indianapolis, amely egy labdaszerzéssel fejelte meg addigi teljesítményét, és 38–34-re meg is nyerte a meccset.

A Bears a New Orleanst fogadta, és bár az elején többször is zavarba hozta a Saints támadósorát, a megszerzett labdákból nem tudott nagy előnyt kovácsolni. A szezon meglepetéscsapataként számon tartott New Orleans 0–16-tal megúszta az első félórát, és még a szünet előtt szépíteni tudott egy touchdownnal.

A második félidőt elsöprő lendülettel kezdte a Saints, Reggie Bush szenzációs, 88 yardos touchdown-elkapása után 16–14-re feljött. Ám ezután egy safety megtörte a New Orleanst, a Bears a negyedik negyedben három TD-vel fölényessé tette győzelmét (39–14).

A Chicago 1986 óta először szerepel a Super Bowlon, a Colts először jutott el idáig azóta, hogy 1984-ben Baltimore-ból Indianapolisba költözött.