Gurisatti Gréta vezette győzelemre az FTC-t a női vízilabda ob I-ben

P. G.P. G.
2024.03.16. 22:56
Ismét nyert a listavezető FTC (Fotó: fradi.hu)
Rangadót nyert a női vízilabda ob I-ben listavezető FTC, amely a nagyszünet után ellépett a Dunaújvárostól, és egy gólt megőrzött előnyéből a dudaszóig.

Az a bizonyos harmadik negyed… Nem véletlenül tartják a vízilabdában kritikusnak, az FTC-Telekom is a nagyszünet után tudott ellépni az addig becsülettel kapaszkodó Dunaújvárostól a női élvonal szombat esti rangadóján. Gerendás György együttese 6–6 után rátaposott a gázpedálra, és Gurisatti Gréta emberelőnyös góljai után Vályi Vanda megúszásával háromgólos előnyre tett szert a záró negyed előtt. Csakhogy az utolsó nyolc percben nem tudott betalálni, a DFVE pedig megérezte a lehetőséget, és alig két perccel a vége előtt egyetlen gólra zárkózott. A hajrában kétszer is egyenlíthetett volna a Dunaújváros, ám a házigazda zöld-fehérek jól védekeztek, így 9–8-ra győztek, és továbbra is vezetik a tabellát.

VÍZILABDA
Mol ob I, nők
13. forduló
Tatabánya–Eger 5–14 (1–5, 1–3, 1–2, 2–4). G: Zantleitner H. 2, Orbán, Szabó J., Zink, ill. Pogonyi 3, Belorio, Parkes, Weston 2-2, Bódi, Lendvai, Katona Zs., Keserű, Szilágyi D.
BVSC-Zugló–Győr 20–9 (4–4, 6–1, 4–3, 6–1). G: Ármai, Koltay 4-4, Fekete F., Kele, Kolarova, Mészáros-Farkas, Urvári 2-2, Batizi, Tóth R., ill. Drávucz M. 5, Hetzl, Petik P. 2-2
Szeged–UVSE 6–18 (1–7, 2–3, 1–5, 2–3). G: Bereczki 2, Baksa B., Bocskay, Botka, Pap M., ill. Faragó K. 4, Hajdú K. 3, Aubéli, Baksa V., Mácsai 2-2, Golopencza N., Kenéz K., Kóka, Peresztegi-Nagy, Varró
III. Kerület–Szentes 10–8 (2–1, 1–1, 3–3, 4–3). G: Gyöngyössy 3, Rajna, Török 2-2, Brezovszki, Hajdú R., Kiss P., ill. Varga V. 3, Hnatyszyn 2, Bicskei, Horváth L., Tyukász
FTC–Dunaújváros 9–8 (3–2, 2–2, 4–2, 0–2). G: Gurisatti 4, Vályi V. 2, Bonca, Dömsödi, Pőcze, ill. Dobi 3, Jonkl 2, Kardos D., Sümegi, Szabó N.

Az állás: 1. FTC 33 pont (12), 2. UVSE 30 (11), 3. BVSC 24 (11), 4. Dunaújváros 21 (11, 143–95), 5. Eger 21 (12, 148–122), 6. III. Kerület 18 (11), 7. Szentes 9 (12, 101–171), 8. Tatabánya 9 (12, 82–154), 9. Szeged 6 (12), 10. Győr 3 (12)