Női vízi ob I: már nincs veretlen, kikapott az UVSE a Fraditól

2023.10.28. 21:36
A legnagyobb rangadót a Fradi nyerte, a legszorosabb meccset viszont a III. Kerület (Török János/Délmagyar)
A remekül védekező és több jó egyéni teljesítményt felmutató FTC megérdemelten győzött az UVSE ellen a forduló rangadóján.

Öt percig úgy tűnt, hogy az UVSE akarata érvényesülhet a forduló rangadóján a Népligetben, hiszen Faragó Kamilla kapufás góljával vezetést szerzett a vendégcsapat, majd az összes ferencvárosi támadást megfojtotta. Csakhogy a zöld-fehérek összefoltozták az idényben eddig meglehetősen lyukas védekezésüket, amihez Neszmély Boglárka jócskán hozzátette a magáét a kapuból, elöl pedig ha kidolgozott akcióból nem is sikerült betalálniuk, egyéni villanásokból igen. Az FTC így az első negyed végén átvette a vezetést, és ezzel minden megváltozott.

Az UVSE támadójátéka látványosan megállt, a lövések fele helyzet nélkül jött, a másik fele meg pontatlan volt, és amikor Mácsai Eszter megtörte a tízperces gólcsendet, már háromgólos hátrányban volt a csapata. Neszmély tovább parádézott, Magyari Aldát viszont többször „kilyukasztották” a ferencvárosiak, Gurisatti Gréta, Vályi Vanda és Bonca Vivien tett hozzá a legtöbbet a zöld-fehérek támadójátékához.

A harmadik negyedben már néggyel vezetett a hazai csapat, a vendégeken a kapuscsere sem segített. Váratlanul mégis az UVSE vette át az irányítást, és egy pontos emberelőnyös figurával, majd Varró Eszter centerezésével megfelezte a különbséget. Úgy tűnt, a záró negyedre marad is a kétgólos hazai előny, ám az utolsó másodpercben Farkas Tamara kulcsfontosságú gólt lőtt.

Az utolsó nyolc percben megint jött Vályi és Gurisatti, Pőcze Panna góljával pedig 12–6 volt az állás, és ezzel is dőlt a mérkőzés. A hajrá a lila-sárgáké volt, de a jobban védekező és több jó egyéni teljesítményt felmutató Ferencváros megérdemelten győzött 12–8-ra, ezzel elvette az UVSE veretlenségét, így már nincs hibátlan csapat a női élvonalban.

„Csapatmunka eredménye volt a győzelem, én védtem a saját lövősávjaimat, de a lányok is rengeteget segítettek ebben, amikor nem értem oda, jöttek tőlük a blokkok – értékelt a 60 százalékkal védő Neszmély Boglárka. – Még sokat kell fejlődnünk, de a lelkeknek jót tett a győzelem.”

NŐI VÍZILABDA OB I
6. FORDULÓ
FTC-Telekom–UVSE 12–8 (2–1, 3–2, 4–3, 3–2)
G:
Gurisatti 4, Vályi V. 3, Bonca 2, Tóth-Csabai, Farkas T., Pőcze, ill. Faragó K. 2, Mácsai E., Baksa V., Szegedi, Irmes R., Varró, Tiba. Dunaújvárosi FVE–Tatabánya 20–10 (5–1, 5–3, 7–2, 3–4)
G:
Garda, Horváth B. 4-4, Pál R. 3, Dobi, Kardos L., Kardos D., Jonkl 2-2, Szabó N., ill. Zantleitner H. 3, Orbán, Zink, Németh V. 2-2, Becsey.
GYVSE-Uni Győr–Tigra-ZF-Eger 8–15 (1–4, 4–4, 2–6, 1–1)
G:
Petik 3, Párkányi 2, Kenderes, Svec, Szedlák, ill. Weston 5, Szilágyi 4, Szellák 3, Parkes, Katona, Lendvai.
Valdor-Szentes–BVSC-Zugló 9–16 (1–2, 1–6, 1–2, 6–6)
G:
Kövér-Kis 3, Bicskei, Horváth Zs., Horváth L., Bíró, Boldizsár, Hnatyszyn, ill. Ármai 5, Jancsó 3, Kele, Fekete F. 2-2, Mészáros-Farkas, Polák, Koltay, Batizi.
Szegedi VE–III. Kerületi TVE 9–10 (4–3, 1–4, 4–1, 0–2)
G:
Gémes 3, Tátrai 2, Szabó K., Pap Mirtill, Pádár, Botka, ill. Brezovszki, Gyöngyössy 3-3, Keresztes 2, Ráski, Rajna.

Az állás: 1. FTC 15 pont (6 mérkőzés), 2. UVSE 12 (5, 66–42), 3. Eger 12 (5, 59–43), 4. BVSC 12 (5, 59–45), 5. Dunaújváros 9 (5), 6. III. Kerületi TVE 6 (5, 69–55), 7. Szeged 6 (4, 30–41), 8. Tatabánya 3 (5), 9. Szentes 0 (4, 38–63), 10. Győr 0 (6, 43–101)