Női vízi BL: az UVSE, az Eger és az FTC is vereséggel kezdett

2023.10.07. 20:13
A háromgólos Tiba Panna volt az Újpest legjobbja (Fotó: Földi Imre, archív)
Vereséggel kezdte meg a szereplését a női vízilabda Bajnokok Ligájában az UVSE. A Ferencváros és a bajnok Eger is vereséggel rajtolt a csoportküzdelmek során szombaton.

Az Eurokupa előző kiírásában diadalmaskodó UVSE szombaton 15–8-ra kapott ki a 2021-ben és 2022-ben is BL-győztes görög Olimpiakosz otthonában.

Az UVSE a második fordulóban, október 22-én a spanyol Mediterrani együttesét fogadja. A csoport negyedik tagja a görög Vuliagmeni, a négyesből az első helyezett jut tovább.

Az Eger otthonában az előző kiírásban döntős, Keszthelyi Ritával felálló Mataro diadalmaskodott 18-5-re, a magyar válogatott világklasszis kapitánya a mezőny legjobbjaként öt góllal segítette spanyol csapatát a sikerhez.

A csoport másik mérkőzésén az előző szezonban az Eurokupában döntős Ferencváros kiválóan kezdett a második számú európai kupasorozat 2022-es győztese, a görög Etnikosz otthonában, a hajrában azonban a vendéglátók három góllal elléptek. Az FTC az utolsó percekben óriásit küzdött és a felúszó kapus, Kiss Alexandra, valamint Vályi Vanda góljaival 14–13-ra jött fel. Egyenlíteni azonban már nem tudott a magyar csapat, a görögök 17 másodperccel a vége előtt lezárták az összecsapást.

A második fordulóban, október 21-én a Ferencváros a Mataro otthonába látogat, míg az Eger az Etnikoszt fogadja.

A magyar csapat gólszerzői: Lendvai 2, Pogonyi, Szellák, Parkes
Etnikosz (görög)–FTC-Telekom Waterpolo 15–13 (2–5, 5–2, 4–3, 4–3)
A magyar csapat gólszerzői: Leimeter, Máté, Vályi 3-3, Farkas, Gurisatti, Pőcze, Kiss