Férfi vízi ob I: sima OSC-győzelem a Kaposvár ellen

2023.09.16. 16:35
Sima győzelmet arattak az újbudaiak (Fotó: Facebook/OSC Waterpolo)
Simán nyert szombaton a legutóbbi bajnoki ezüstérmes OSC a Kaposvárral szemben, a Szolnok a vártnál nehezebben győzte le a Miskolcot, míg a BVSC hat góllal verte a Szegedet a férfi vízilabda ob I alapszakaszának 2. fordulójában.

Átalakult csapatok találkoztak a férfi vízilabda ob I-ben, az OSC a Kaposvárt fogadta ideiglenes otthonában, a Szőnyi úti Laky uszodában, ahol a találkozó után a Szeged a BVSC vendégeként ugrott vízbe, így a második félidőt a csongrádi játékosok is megnézték.

Azt még nem látták, hogy gyors gólváltás után előbb Simone Rossi váltott gólra egy emberelőnyt, majd Vigvári Vince villant meg a kapásszélen, vagyis hamar ellépett kettővel az esélyesebb OSC. A somogyiak viszont nem hagyták annyiban a dolgot, kettős emberhátrányukat kivédekezték, kettős fórjukat belőtték, s miután Fülöp Bence lövése becsúszott a rövidbe, már a vendégek vezettek. Második kettős emberelőnyüket ugyanakkor már nem packázták el az újbudaiak, a védekezésük is összeállt, miközben támadásban gyors játékkal könnyű gólokat szereztek. Az első negyed záró akkordját Vigvári dudaszós ejtéssel adta meg, 7–4-re vezetett az OSC – láttunk már ilyen végeredményt is...

Ezúttal viszont még hátravolt három negyed, amely gólfesztivált nem hozott, kimagasló kapusteljesítményeket annál inkább. Grieszbacher Márk elkapta a fonalat, ráadásul a mezőnyből is kapott segítséget – amikor eljutott a címzettig a kaposváriak átadása, rögtön ott termettek ketten, hogy elorozzák a labdát. Dőry Farkas életben tartotta a kaposvári reményeket, de a túloldalon Aranyi Máté és Baksa Benedek is közeli húzással mattolta Szilágyi Ábelt, akit a térfélcsere után Kósik Soma váltott.

„  Figyeljetek már oda!” – kiabálta Surányi László, amikor Hárai Balázs három játékosa között csavart kapura, és bár az OSC őrizte biztos előnyét, Varga Dánielnek is volt mondandója, táblán mutatta a taktikát a kispadon ülőknek. Támadásban megakadt az újbudai szekér, a kapufa sem volt a „házigazdával”, ám mivel a Kaposvár tizenöt percen át nem talált be, nem tudta szorossá tenni a mérkőzést. A záró negyed elején Dőry megtáncoltatta őrzőjét, majd látványos góllal törte meg a csendet, de a fővárosiaknak volt válaszuk, 14–8-as győzelemmel hangoltak az Eurokupa jövő hét végi selejtezőjére.

A miskolciak többször vezettek is, a nagyszünetben pedig 4–4-et mutatott az eredményjelző. A szolnokiak a harmadik játékrészben, 6–6 után tudták érvényesíteni a papírformát, s nyertek végül négy góllal. A meccs legeredményesebbje az egyformán triplázó hazai Kovács Gergő és Pető Attila volt.

A Szeged másfél negyeden át, 5–5-ig tartotta magát, a folytatásban aztán már a BVSC akarata érvényesült. A találkozó legjobbja ugyanakkor nem hazai játékos volt, hanem az ötször is eredményes szegedi Bóbis Botond.

VÍZILABDA
FÉRFI OB I

GENESYS OSC ÚJBUDA–KAPOSVÁRI VK 14–8 (7–4, 2–1, 2–0, 3–3)
Laky uszoda,
70 néző. V: Rubos, Tóth K.
OSC: GRIESZBACHER – Várnai 1, VIGVÁRI VINCE 3, BAKSA B. 3, Hárai, Salamon F. 2, Rossi 1. Csere: Aranyi M. 1, Tóth M., Gaszt 1, TEN BROEK 2, Egressy. Edző: Varga Dániel
KAPOSVÁR: Szilágyi Á. – ifj. Berta J., Fülöp B. 2, Pellei F. 1, Takács J. 1, DŐRY 4, Kakstedter. Csere: KÓSIK (kapus), Palatinus, Baj, Aranyi A., Vadas, Klinger, Vörös. Edző: Surányi László
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 10/3
Gól – kettős emberelőnyből: 2/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Palatinus (16. p.), Gaszt (29. p.), Várnai (32. p.)
Varga Dániel:
– Örülök a győzelemnek, de lesz még ennél jobb is a játékunk. Ha gödörbe kerülünk, fel kell építenünk magunkat, erre jó példa Grieszbacher Márk teljesítménye, aki az elején bizonytalan volt, de aztán kihozta magából, amire képes.
Surányi László: – Jó mérkőzést játszottunk, jól szolgálta a felkészülésünket, és remélhetőleg az ellenfélét is. Az első negyedben kapott hét gól miatt csalódott vagyok, mégis úgy érzem, sikerült előrelépnünk az első bajnokinkhoz képest, és ha nem kapunk ennyi kontrát, szorosabb lehetett volna a találkozó.

Szolnoki Dózsa Praktiker–PannErgy-Miskolci VLC 11–7 (2–3, 2–1, 3–2, 4–1)
G:
Kovács Gergő, Pető A. 3-3, Jansik D. 2, Böröczky, Teleki, Vismeg Zs., ill. Krasznai, Várkonyi 2-2, Molnár G., Szalai G., Varga B.

BVSC-Zugló–Szegedi V SE 20 –  14 (4–4, 7–3, 4–3, 5–4)
G:
Csacsovszky A., Csacsovszky E., Csapó M., Kovács P., Mészáros M. 3-3, Gál D. 2, ifj. Gyárfás T., Mészáros Cs., Tátrai, ill. Bóbis B. 5, Horváth Zs., Sziládi 3-3, Klár, Pörge, Varga M.