Férfi vízi-vb: a spanyolok a második félidőben lépték le a szerbeket és bronzérmesek

2023.07.29. 07:14
Felipe Perrone megint vezér volt, a spanyol válogatott a szerbek legyőzésével bronzérmes a vizes vb-n (Fotó: Getty Images)
A magyar válogatott által kiejtett, címvédő spanyol férfi vízilabda-válogatott szerezte meg a bronzérmet a fukuokai vizes világbajnokságon, miután szoros első félidő után simán, 9–6-ra nyert Szerbia ellen.

Izgalmas, kiegyenlített mérkőzésre volt kilátás a 2022-es (Spanyolország) és a 2015-ös (Szerbia) világbajnok bronztalálkozóján az első két negyed alapján, ekkor ugyanis még kiegyenlített csatát vívtak a felek és egyikük sem tudott meglépni. A 3–3-as első felvonás után a spanyolok minimális előnyt szereztek a nagyszünetre (6–5), ám a fordulás után állva hagyták a szerbeket.

A korábban az FTC-t, a Debrecent, az Egert, az OSC-t és a Vasast is erősítő Braniszlav Mitrovics hiába mutatott be sok fontos védést, a szerbek támadásban nem találták a réseket a spanyol védelmen, így Felipe Perronéék a harmadik és negyedik negyedben sokáig gólt sem kapva nyertek 9–6-ra, a szerbek ugyanis csak az utolsó pillanatokban tudtak kozmetikázni, így a 2019-es kvangdzsui ezüst és a 2022-es budapesti arany után egymás után harmadik vb-érmüket szerezték a spanyolok, ezúttal egy bronzot – abból úgyis legutóbb 2007-ben,Melbourne-ben jutott nekik.

A hetedik helyet az Egyesült Államok szerezte meg, amely végig kiegyenlített mérkőzésen 12–12-es rendes játékidő után ötméterespárbajban győzött Montenegró ellen, míg ötödik helyen az olaszok végeztek, miután remek harmadik negyedüknek köszönhetően simán, 16–9-re verték Franciaországot.