Női vízilabda: tízgólos győzelem az olasz válogatott ellen

2023.04.21. 20:59
Gurisatti is jól játszott, remekelt a magyar válogatott (Fotó: Árvai Károly)
Egy félidő alatt lerendezte az olaszok elleni világkupa-selejtezőt a magyar női vízilabda-válogatott.

Bíró Attila együttese 10–2-re vezetett a nagyszünetben, nem mellesleg kivédekezett hét emberhátrányt, a sokat blokkoló védők mögött pedig Neszmély Boglárka éppen hatvanhét százalékos védési mutatóval állt. A szövetségi kapitány valami ilyesmit is várt a csapatától, elvégre még a torna előtt azt mondta, ennek a meccsnek a célja annyi, hogy ne hozzuk fel a saját szintünkre az ellenfelet. Nem is hoztuk.

Örömteli volt a fiatalok játéka, a mindössze tizenöt éves Tiba Panna elöl és hátul is nagyot játszott, a hozzá képest rutinos, már tizenhét esztendős Hajdú Kata pedig úgy szóra a gólokat, mintha edzésen lenne. A második félidőre az olaszok kicsit összekapták magukat, a mieink kicsit kiengedtek, de a különbség így is nőtt. A magyar válogatott 13–3-ra győzött, és ugyanúgy két győzelemmel és egy vereséggel zárt Athénban, mint egy hete Rotterdamban. Bíró Attila együttese már Hollandiában bebiztosította a helyét a nyolcas döntőben.

VÍZILABDA
NŐI VILÁGKUPA-SELEJTEZŐ
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–OLASZORSZÁG 13–3 (4–1, 6–1, 1–0, 2–1)

Athén. V:
Cabanas (spanyol), Blanchard (francia)
MAGYARORSZÁG:
NESZMÉLY – Szilágyi D., GURISATTI 2, Máté Zs., PARKES 2, Garda 1, Vályi V. 1. Csere: TIBA 1, Mahieu, Leimeter 1, RYBANSKA 2, HAJDÚ K. 3. Szövetségi kapitány: Bíró Attila
OLASZORSZÁG:
Banchelli – Tabani, Marletta 1, Gant, Galardi, Bettini, Picozzi 1. Csere: Condorelli (kapus), Avegno, Cergol 1, Palmieri, Cocchiere, Viacava. Szövetségi kapitány: Carlo Silipo
Gól – emberelőnyből:
7/4, ill. 13/1
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Hajdú K. (32. p.)
Bíró Attila: – Sokkal keményebb és szorosabb meccsre számítottam. Megadtuk az alaphangot az első negyedben, ami nagyon jól sikerült, és onnantól nem engedtünk a szorításon – minden dicséret a lányoké, az olasz válogatott teljesítményét pedig nem nekem kell értékelnem. Örülök a fiatalok teljesítményének, Neszmély Boginak, Hajdú Katának, Tiba Pannának, a többiek pedig nagyon jól kiegészítették őket.

VILÁGKUPA, NŐK, 2. SELEJTEZŐTORNA (ATHÉN)
További eredmények. A-csoport: Hollandia–Egyesült Államok 9–8. A végeredmény: 1. Hollandia 15 pont, 2. Egyesült Államok 13, 3. MAGYARORSZÁG 12, 4. Olaszország 6
B-csoport: Ausztrália–Kína 12–7, Spanyolország–Görögország 13–13 – szétlövéssel: 5–4. A végeredmény: 1. Spanyolország 13, 2. Görögország 8, 3. Ausztrália 5, 4. Kína 0
A csapatok magukkal hozták az első selejtezőtornán szerzett pontjaikat.