Férfi vízi MK: az esélyesek győztek a nyolcaddöntőben

P. G.P. G.
2022.11.09. 23:04
Legyőzte a Szeged a Pécset (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország)
Mindössze három gólt kapott az UVSE-től a címvédő FTC a férfi vízilabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, fölényes győzelmet aratott a Vasas és a BVSC is.

Már az első mérkőzésen eldöntötte az UVSE elleni nyolcaddöntős párharcot a Magyar Kupában címvédő FTC-Telekom, amely a Népligetben könnyedén érvényesítette a papírformát. Varga Zsolt együttese a nagyszünetben már hét góllal, 8–1-re vezetett, s a folytatásban sem lassított, fegyelmezett védekezéssel és gyors gólokat szerezve őrölte fel ellenfelét (16–3). A másodosztályú Invictus SC és a BVSC párharcában is formalitásnak tűnik a visszavágó, a zuglóiak minden negyedben hat gólt lőttek, és fölényesen, 24–7-re nyertek Újszilváson. Néhány héttel a bajnoki nyitány után ismét összecsapott a KSI és a Vasas – a Komjádi uszodában mindkét együttes otthon érezhette magát. A sportiskolások az első negyedben jól tartották magukat, de a másodikban nyílni kezdett az olló, Szlobodan Nikics együttese 17–6-ra nyerte meg az első mérkőzést.

Sokáig úgy tűnt, meglepheti idegenben a Pécs a Szegedet, ugyanis a nagyszünetben két góllal jobban állt, ám a folytatásban megrázta magát a házigazda, és hamar fordított, s öttel, 15–10-re nyert. Kiélezett csatát hozott a szomszédvári rangadó, amelyen hiába vezetett végig az Eger, leszakítani nem tudta a Miskolcot. A hevesiek 14–10-re győztek, de így is maradtak nyitott kérdések a miskolci visszavágóra. A Szolnoki Dózsa jól kezdett Kaposváron, a félidőben már 8–2-re vezettek a Tisza-partiak, ám a hazaiak támadójátéka jelentősen feljavult, a 12–7-es vereséggel pedig lőtávolon belül maradtak. A Honvéd és a Szentes fővárosi összecsapásán a hatgólos      Ekler Bendegúz      volt a mérleg nyelve, Szivós Márton csapata 14–10-re múlta felül ellenfelét.

Mivel az ob II-es DVSE feladta pályaválasztói jogát az OSC ellen, a keddi első mérkőzés után szerda este a visszavágót is lejátszották a Nyéki uszodában. Az újbudaiak a várakozásoknak megfelelően tükörsimán, 28–4-re nyertek, és kettős győzelemmel jutottak a nyolc közé. P. G.