Női vízi: Bíró Attila az olaszok elleni győzelemmel debütált

2015.10.27. 23:20
A magyar női vízilabda-válogatott kedd este ötméteresekkel legyőzte az világbajnoki bronzérmes olaszokat a világliga európai selejtezős sorozatának nyitó fordulójában, így Biró Attila szövetségi kapitány sikerrel debütált a kispadon. A szakember a nyári vb-n elért kilencedik hely után távozó Merész Andrást váltotta a poszton.

Az olaszok góljával kezdődött a találkozó, ám a magyar együttes sorozatban ötször is betalált, a századszor válogatott Kisteleki Hanna egymás után kétszer is eredményes volt ebben az időszakban. A 6. percben ismét gólt szerzett az olasz együttes, amire Antal Dóra emberelőnyös találattal válaszolt, a negyedet pedig egy újabb olasz gól zárta (6–3).

A második felvonás Kisteleki és Keszthelyi Rita góljaival indult, ezekre csak egy találattal felelt az ellenfél, így a nagyszünetre négygólos magyar előnnyel vonulhattak a csapatok (8–4).

A harmadik negyedben két gólra felzárkózott az olasz válogatott, majd Kisteleki találatát követően újabb két góllal már csak egy találat volt a magyar csapat előnye (9–8). Keszthelyi pazar szabaddobásával ismét kettő volt a különbség, a negyed végére viszont újfent egyre olvadt a magyar fór (10–9).

Az utolsó 8 perc Federica Radicchi negyedik találatával indult, és 1–1 után volt újra egyenlő az állás (10–10). Az olaszok a vezetést is megszerezték, ám Bujka Barbara közelről egyenlített (11–11). Újabb gyors gólváltás következett, majd 17 másodperccel a vége előtt az olasz válogatott újból vezetést szerzett (12–13). Tizenegy másodperccel a dudaszót megelőzően Keszthelyi egyenlített (13–13), így büntetődobások döntöttek.

Az ötmétereseket a magyar együttes lőtte jobban, egy olasz kapufa mellett Gangl Edina is megfogott egy próbálkozást, míg hazai részről egyedül Keszthelyi ötméterese nem talált utat a kapuba.Az olaszok góljával kezdődött a találkozó, ám a magyar együttes sorozatban ötször is betalált, a századszor válogatott Kisteleki Hanna egymás után kétszer is eredményes volt ebben az időszakban. A 6. percben ismét gólt szerzett az olasz együttes, amire Antal Dóra emberelőnyös találattal válaszolt, a negyedet pedig egy újabb olasz gól zárta (6–3).

Az ötmétereseket a magyar együttes lőtte jobban, egy olasz kapufa mellett Gangl Edina is megfogott egy próbálkozást, míg hazai részről egyedül Keszthelyi ötméterese nem talált utat a kapuba.

„Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült őket legyőzni” – nyilatkozta az M4 Sportnak a találkozót követően a győzelemmel debütáló Bíró Attila. – „A büntetőket gyakoroltuk, de nem hiszek az edzésen való büntetőzésben, ezt az atmoszférát nem lehet begyakorolni, olyan volt, mintha Rómában játszottunk volna.”

A szövetségi kapitány elmondta, az olaszok feljövetelének az volt az oka, hogy a csapat nem támadta időben a labdás játékosokat, és kicsit elfáradt a találkozó második felére.

„Az volt a cél, hogy bármi áron megverjük ezt a rendkívül erős olasz csapatot. Ez önbizalmat ad, és jó visszaigazolás, hogy lesznek még szép sikereink” – értékelt Bíró Attila.

A magyar válogatott következő csoportmérkőzését november 24-én, a holland válogatottal játssza idehaza.

NŐI VÍZILABDA VILÁGLIGA
MAGYARORSZÁG–OLASZORSZÁG 13–13 (6–3, 2–1, 2–5, 3–4)
– ötméteresekkel: 4–2
Hajós uszoda, 400 néző. V: Hadzianasztasziu (görög), Inesta (spanyol)
MAGYARORSZÁG: Gangl – Antal 2, KESZTHELYI 3, Csabai 1, Bujka 2, Szücs G., Kisteleki H. 5. Csere: Takács O., Illés A., Somhegyi, Czigány D., Leimeter. Szövetségi kapitány: Bíró Attila
OLASZORSZÁG: Gorlero – GARIBOTTI 3, Bianconi 2, RADICCHI 4, Frasinetti, Di Mario 2, Emmolo. Csere: Tabani, Quierolo 1, Aiello 1, Pomeri, Barzon. Szövetségi kapitány: Fabio Conti
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 11/4
Bíró Attila:
– Jól kezdtünk, kihasználtuk a hazai környezet adta előnyt, amivel az olaszok nem tudtak mit kezdeni. Ám a harmadik negyedben kicsit szétcsúszott a védekezésünk, és a hat ellenünk ítélt kontra sem segített: mi voltunk a rendezők, de néha úgy éreztem, a Foro Italico a helyszín… Éreztem a csapatban az erőt akkor is, amikor vezettek az olaszok, és szerencsére nyertünk, azaz jól kezdtük a világligát, ami reménykeltő a folytatásra.
Fabio Conti: – A szezon ezen szakaszában teljesen normális, hogy ilyen hullámzóan játszunk, a világbajnokság óta az előző héten edzettünk együtt először. Ennek ellenére voltak jó szakaszai a mérkőzésnek, az elején a koncentrációval adódtak gondok. Jó meccset játszottunk.