Férfi vízi BL: lassú kezdés után bekeményített a Szolnok

2015.09.18. 19:40
A csoportelsőségre törő Szolnoki Dózsa 19–5-re legyőzte a montenegrói Budvát a férfi vízilabda Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörében, a hannoveri négyes torna pénteki nyitányán. Az OSC a Montpellier 11–3-as legyőzésével kezdte a párhuzamosan zajló athéni tornát.
BL-MENETREND
Ebben a szakaszban négy négyes csoportban küzdenek a csapatok. Az első két helyezett jut a BL harmadik körébe, ahol az elsőket sorsolják majd össze a másodikakkal, s e négy pár oda-visszavágós csatájának a győztese kerül fel a főtáblára a nyolc kiemelt – köztük a ZF-Eger – mellé. A mérkőzések ott már két hatos csoportban zajlanak majd, és a sorozat legjobb hat csapata a BL fináléjában, az úgynevezett Final Six keretében 2016 júniusának első hétvégéjén csap össze az elsőségért Budapesten a házigazda szerepét betöltő Eger részvételével.

Hannoverben az első negyedben meglepetésre kétszer is a montenegrói csapat szerezte meg a vezetést, az első szünetben 1–2 volt az állás, a második játékrész 8–0-s Dózsa-rohama után azonban már nem volt kérdés, melyik fél nyeri meg a mérkőzést.

A befejező két negyedet is fölényesen megnyerő magyar csapatban Zsivko Gocics (4) és Sztefan Mitrovics (4) szerezte a legtöbb gólt.

A Szolnok szombaton a Radnicski Kragujevaccal, vasárnap pedig a házigazda Hannoverrel találkozik, amely lehengerlő utolsó negyedet produkálva nyerte meg első meccsét.

Athénban az OSC Újbuda már az első negyedben magához ragadta a kezdeményezést, és a meccs folyamán négyszer a kapuba találó Bátori Bence vezérletével nyolcgólos győzelmet aratott a Montpellier felett.

Az OSC szombati ellenfele a szintén győzelemmel kezdő Brescia lesz, vasárnap pedig következik a hazaiak együttese, a Vuliagmeni elleni csata.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
2. SELEJTEZŐKÖR, 1. FORDULÓ

E
-CSOPORT (Hannover)
SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–BUDVA (montenegrói) 19–5 (1–2, 8–0, 5–2, 5–1)
V:
Sztavropulosz (görög), Kokaragac (török)
SZOLNOK: Decker A. – Varga Dénes 1, Sz. Mitrovics 4, Jansik D. 2, Mezei 2, Gocics 4, Vámos 2. Csere: Nagy V. (kapus), Madaras 1, Varga Dániel, Kis G. 1, Younger 1, M. Alekszics 1. Edző: Cseh Sándor
BUDVA: Lazovics (Konatar) – L. Manojlovics, Tomanovics, Vujasevics 1, B. Mitrovics, Sz. Csetkovics 1, Radunovics, Djurdjics 1, S. Kovacsevics, Radanovics, P. Cetkovics 2, Franeta
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 2/0
Gól – ötméteresből: 3/3, ill. 1/1
Kipontozódott: Vujasevics (32. p.)
Cseh Sándor:
– Nem kezdtük annyira kényelmesen a találkozót, csak ajándékoztunk két gólt az ellenfélnek, viszont már akkor is látszott a játék képén, hogy nem lesz gond a győzelem megszerzése. Bevallom, erősebb ellenfélre számítottam, mégiscsak montenegrói csapatról van szó, amely az előző körben ikszelt a jónak számító Nagyváraddal. Végig komolyan vettük a meccset, de ez a minimum egy BL-selejtezőn.

A másik mérkőzésen
Hannover (német)–Radnicski Kragujevac (szerb) 14–7
(4–2, 3–2, 1–3, 6–0)

D-CSOPORT (Athén)
A-HÍD-OSC-ÚJBUDA–MONTPELLIER (francia) 11–3 (3–1, 1–0, 3–1, 4–1)
V:
Rakovics (szerb), Inesta (spanyol)
OSC: Bisztritsányi – Bátori 4, Hegedüs G. 1, Gór-Nagy, Német T. 1, Drasko Brguljan, Juhász Zs. Csere: Decker Á. 2, Kovács Gábor, Bundschuh, Salamon F. 2, Graham 1. Edző: Vincze Balázs
MONTPELLIER: Jászberényi – Bonniou, Makszimovics, Martel, Avena, Mutur, P. Filipovics, Vasseur, Kalinics, Zsivkovics, Laux, Chipotel. Edző: Fabian Vasseur
Vincze Balázs: – Magabiztosabb lett a győzelem a vártnál, ami annak köszönhető, hogy végig nagy iramot diktáltunk, két negyed után elfáradt az ellenfél, így eredményesebbé váltak a támadásaink, miközben a védekezésünk továbbra is stabil marad, illetve megnyugodtunk.

Vuliagmeni (görög)–Brescia (olasz) 6–10
(0–1, 1–2, 2–4, 3–3)