Vízi Eb: Szerbia mínusz négyről fordítva döntős

2014.07.25. 21:44
A margitszigeti férfi vízilabda Európa-bajnokság döntőjében a magyar válogatott Szerbiával találkozik azt követően, hogy a címvédő négygólos hátrányból fordítva 10–9-re legyőzte Montenegrót az elődöntőben.

Pedig pocsékul indult a mérkőzés a szerbek számára, hiszen az A-csoportot megnyerő montenegróiak a két Brguljan, Darko és Drasko, valamint Nikola Janovics vezérletével 5–1-re elléptek hat és fél percnyi játék után.

A negyed végére kettőre közeledtek a szerbek ugyan (3–5), de a négygólos differencia 3–7-nél és 4–8-nál is visszaállt.

A záró játékrészt így is „csak” kéttalálatos hátrányból várták a szerbek, Gojko Pijetlovics helyére Braniszlav Mitrovics állt a kapuba (7–9).

Ez a csere bejött, a címvédő innentől kezdve gólt sem kapott, Sztefan Mitrovicsék előbb egyenlített, majd Szlobodan Nikics révén a győztes gólt is megszerezte (10–9).

A szerbek így bejutottak a döntőbe, amelyben a csoportkör után ismét összecsapnak a magyar válogatottal – akkor Benedek Tibor együttes 8–6-ra diadalmaskodott.

31. VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, BUDAPEST, MARGITSZIGET
FÉRFIAK, ELŐDÖNTŐ
Szerbia–Montenegró 10–9 (3–5, 1–2, 3–2, 3–0)
Gólszerző:
Sz. Mitrovics 3, Csuk, Filipovics 2-2, Gocics, Nikics, Alekszics 1-1, ill. N. Janovics 3, Darko Brguljan, Drasko Brguljan 2-2, M. Janovics, Ivovics 1-1