Világbajnokhoz méltó vl-kezdés a Benedek-csapattól

2013.11.12. 18:54
Hosnyánszkyék háromgólos győzelemmel kezdtek (Fotó: Grnák László)
A nyári barcelonai vizes-vb megnyerése óta először szállt medencébe tétmérkőzésen Benedek Tibor legénysége: a magyar férfi vízilabda-válogatott 8–5-re győzött Görögország ellen a világliga európai selejtezőjének kedd esti miskolci mérkőzésén.

A két csapat a barcelonai torna negyeddöntőjében is összecsapott, akkor a mieink 9–3-ra kiütötték a végül hatodik helyen záró görögöket.

Ezúttal is nagyszerűen kezdett a magyar védelem és Nagy Viktor, a kapus egészen az első játékrész utolsó percéig megőrizte kapuját gól nélkül, akkor is csak ötméteresből talált be Afrudakisz. A támadó oldalon kevesebb pozitívumot jegyezhettünk fel a találkozó elején, igaz, Hárai emberfórból azért betalált egyszer (1–1).

A második játékrész elején a negyedik görög előnyből Afrudakisz már fordított is (1–2), ezt követően azonban Nagy lehúzta a rolót, miközben Varga Dénes becsúszó lövése, Hosnyánszky védhetetlen bombája és Varga Dániel ötméterese után is szomorkodhattak a görögök (4–2). Sőt, amikor már úgy tűnt, kétgólos előnnyel vonulhat pihenőre a magyar csapat, a félidő utolsó másodpercében még Varga Dénes is eredményes volt (5–2).

A nagyszünet után Delakasz (szabálytalan) gólja után közeledtek ugyan a vendégek, de Bedő becsúszó húzása után még a tűzjelző megszólalása sem zökkentette ki a magyar csapatot, és Vámos büntetőjével 7–3-ra vezetett már.

A záró felvonásban Murikisz előnygóljára Bedő felelt villámgyorsan, majd az ismét szenzációsan védő Nagy még Milonakisz ötméteresét is védte, mielőtt utóbbi az újabb fórból már eredményes volt (8–5). A vendégek többször is támadhattak a kozmetikázásért, újabb gólt azonban már nem tudtak szerezni, így a magyar válogatott végül háromgólos sikerrel kezdte meg világliga-szereplését.

Benedek Tibornak villámgyorsan kellett egységet teremtenie

FÉRFI VÍZILABDA-VILÁGLIGA, EURÓPAI SELEJTEZŐ
B-CSOPORT, 1. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–Görögország 8–5 (1–1, 4–1, 2–1, 1–2)

32.
Nem lövünk kapura, így is fölényes a magyar siker.
32.
Gyorsan fórba kerültek a görögök, de Nagy most véd a rövidnél.
32. Görög időkérés.
31.
Hosnyánszky egy másodperccel a lejárta előtt lőtt, Calkanisz védett.
31.
Letelt a görög támadóidő.
30.
Hárait szerelik bent.
30. Benedek ismét időt kért.
30. Rossz visszapassz Varga Dánieltől, Afrudakisz lövését viszont védte a kapufa.
29.
Nagy szerez labdát.
29.
Hárairól fórt kaptunk, de Jansikot szerelték centerben.
28.
Bedőt szórják ki, Milonakisz pedig ezúttal a szélről a rövid felsőbe pattint. 8–5
27.
Újabb görög ötméteres, de Milonakisz jobb oldalra tartó lövését Nagy védte.
27.
Bedőt hárman szerelték középen.
26.
Varga Dénes szétforgácsolja a lécet, de marad nálunk.
26. Bedő
kapott parádés bejátszást, és lőtt a kapu bal oldalába. 8–4
25.
Varga Dénes kiállítását Murikisz váltotta gólra középről. 7–4
25. Salamon nem tudta megkaparintani a labdát.

3. negyed

24. Véget ért a negyed.
24.
Hárai nem tudta két védő között átvenni a centerezést, de mi is jól védekeztünk középen.
24.
Pontikeasz jobbról az oldalhálóba lőtt.
23.
Varga Dénes most a bal oldali kapufát találta el.
23. Hárai sokadik remek blokkja, Benedek pedig ismét időt kér.
22.
Varga Dénes lövése a jobb oldali kapufáról Calkaniszra, onnan oldalra pattant a labda.
22.
Kontrát fújtak Kolomboszra, majd Varga Dénesről kapunk előnyt.
22.
Hárai forgatta be Vlahopuloszt, ötméteres. Vámos a bal alsóba lövi a büntetőt. 7–3
21.
Vlahopulosz távoli lökete nem okozott gondot Nagynak.
21. Bedőt hiába húzták vissza, már 2 méteren belül volt. Időkérés a görögöknél.
20.
Varga Dánielt szórják ki a centerről, Gunasz lövését viszont blokkoljuk.
19.
Majd nálunk is.
19.
De csak tényleg kicsi, folytatódik is a játék, de kontra náluk.
19. Kinyíltak az ajtók, hangos szirénázással kapcsolt be a tűzjelző. Akkor most egy kis pihi.
19. Bedőről
kapunk fórt, majd az ő húzása csúszott be a bal alsóba. 6–3
18.
Nincs ítélet nálunk, de a jó védekezés után nincs megfelelő görög lövőhelyzet.
17.
Jansikot küldik ki pillanatok alatt, Delakasz pedig a hosszú kapufánál behúzta a labdát. Igaz, előrefelé haladt a labda 2 méteren belül, így szabálytalan volt. Illetve az kellett volna, hogy legyen. 5–3
17. Elhoztuk a labdát, de kontrát fújtak.

2. negyed
Nagy Viktor és Calkanisz is ötször védett az első félidőben, de mi tízszer, a vendégek pedig csak hétszer próbálkoztak.
16. Véget ért az első félidő.
16.
Még egy kiállítás Hárairól, Varga Dénes pedig fél mp-cel a szünet előtt a kapu jobb oldalába lőtt. 5–2
16.
Szivós távoli bombáját Calkanisz üti a léc fölé.
16.
Varga Dániel kontrát harcolt ki.
15.
Már épp kiegészültek, mire Varga Dénes lőtt, de leblokkolták. Szépen védekeztek.
15. Kontra a szabaddobás közben, Bedőről Delakaszt kiszórják, Benedek pedig ismét időt kért.
14.
Milonakisz lövését Nagy a felső sarok elől üti kornerre.
14.
Afrudakisz kapufája után Varga Dániel harcolt ki ötméterest. A sértett a kapu bal oldalába pattintott. 4–2
13. Hosnyánszky
brutálisan nagy gólt vágott a kapu jobb oldalába, a vízről pattant a felsőbe. 3–2
13.
Lövés nélkül letelt a görög támadóidő.
12.
Murikisz ziccerét Nagy bravúrral hárította.
12.
Hárairól kapunk előnyt, Hosnyánszky lövését azonban védte Calkanisz.
11.
Remek Jansik-blokk után ismét jöhetünk.
11. Varga Dénes
lövése becsúszott. 2–2
10. A negyedik előnyt már kihasználták a görögök, Afrudakisz használta ki Gór-Nagy büntetését. 1–2
10.
Varga Dániel a támadóidő lejárta előtt távolról a bal felsőt vette célba, de Calkanisz védett.

8.
Kontra Hosnyánszki ellen, lepörögnek a másodpercek.
8. Benedek gyorsan időt kért, még 8 mp.
8. Bedőt szerelik centerben, de Tóth mentett hátul.
8.
Jansík Dávidról harcol ki ötméterest Kolombosz. Afrudakisz a kapu jobb oldalába bombáz. 1–1
7. Az első gól: Hosnyánszky bejátszását Hárai húzta a kapuba. 1–0
7.
Az első kontra, Hárairól pedig Vlahopuloszt állítják ki.
6.
Rossz bejátszás centerbe.
6.
Most Varga Dénest küldik ki 20 másodpercre, a görögök ugyanakkor lövésig sem jutottak a jó védekezésnek köszönhetően.
5.
Nagy védi Delakasz közeli ziccerét, de Varga Dénes próbálkozásánál a görög kapus is a helyén volt.
4.
Blokkolt magyar lövés, Gór-Nagyot pedig ki szórják középről.
3. Hárai nem kap most ítéletet, de Nagy védi a távoli próbálkozást.
2. Vámost
visszaúszás közben kiszórták, de Nagy védi Kolombosz centerhúzását.
2. Jó blokk, után mi jöhettünk, de ismét Calkaniszé lett a labda.
1.
Hárairól kiállítják a bekket, de Varga Dénes távoli lövése nem okozott gondot a kapusnak.
1. perc: Vámos Márton úszott rá, és egy szabálytalanság után meg is kapjuk a labdát.
Elhangzottak a himnuszok, hamarosan kezdetét veszi a mérkőzés.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

Mint arról korábban beszámoltunk, a vb-győztes együttesből Madaras Norbert, Decker Ádám és Bátori Bence pihenőt kapott, a 14-es keretből pedig tegnap Jansik Szilárd került ki.

„Jó, hogy hamar vissza kellett rázódni, hiszen a sportban roppant fontos, ki az, aki motivált annyira, hogy egy jó eredmény tán minél hamarabb és ugyanolyan alázattal induljon el, mint nyolc hónappal korábban – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak Benedek Tibor. – Ez a győzteseknek a legnehezebb, de
az elmúlt tizenöt év azt mutatta, magyar vízilabdázókban van elég motiváció a győzelmek után.
Ezt láttam a felkészülés két napja latt, akik győztek, azok is motiváltak, egy lépéssel előrébb tudtuk
elkezdeni az edzéseket. Mindenki ezárta, betette egy fiókba az elmúlt szezon tapasztalatait.”