A Vasas legázolta a BVSC-t, az UTE "szűkebb" győzelmet aratott

2007.11.07. 21:41
A magyar férfi vízilabda bajnokság élvonalában (ING Ob I) a Vasas 15-1-re nyert a BVSC ellen. Az Újpest a Pécs csapatát fogadta: Petrovics Mátyás alakulata 8-5-re verte az előző szezon ötödik helyezettjét. A Honvéd az OSC ellen aratott hétgólos sikert. A vége 13-6.
Varga Dénes négy gólt szerzett a BVSC ellen
NS-archív
NS-archív

A címvédő a bajnokságban pont nélkül álló csapatot fogadta. A világ összes sportágában és összes bajnokságában ekkor az esélyek egyértelműek. Ezúttal is az volt: a Vasas 15-1-re legázolta a BVSC-t.

A két csapat edzőmeccs jellegű összecsapásának legeredményesebb játékosa a 4 találatig jutó Varga Dénes volt.

A másik mérkőzésen pikáns párosításra került sor. Az előző szezonban az Újpest és a Pécs párharca a rájátszásban sokszor inkább háborúra, mintsem pólómérkőzésre emlékeztetett - ezúttal azonban szerencsére a vízilabdáé volt a főszerep.

Több mint két negyeden át fej-fej mellett mentek a csapatok. Mindkét oldal remekül védekezett, de a harmadik negyedben varázsütésre megtalálta a ritmust az Újpest és végül magabiztosan és megérdemelten győzött.

A lila-fehérek sorozatban ötödik győzelmüket aratták a bajnokságban.

A Honvéd, ha a vártnál kisebb különbséggel is, de magabiztosan verte az OSC-t. A győzelemből Szivós Márton három góllal vette ki a részét.

OB I, FÉRFIAK

8. FORDULÓ:
TEVA-VASAS PLAKET-BVSC 15–1 (3–0, 1–0, 7–1, 4–0)
Komjádi uszoda, 200 néző. V: ifj. Juhász, Bátori
VASAS: JÓNÁS – Mátyás, Katonás 1, Kovács R. 1, VARGA DÉNES 4, Steinmetz B., Steinmetz Á. 3. CS: Heinrich 1, Kincses, Takács 1, TÓTH M. 3, Szőke, Hőna 1. Edző: Földi László
BVSC: Laboncz – Pecz, Szabó P., Szűcs, Nagy S., Ambrus, Németh Zs. Cs: Schumann (kapus), Kuncz 1, Kriszt, Ulmann, Zsoldos, Galambos, Simon. Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 3/1
ötméteresből: 1/1, ill. -
Mestermérleg
Földi László: – Az elején döcögött, de az egy kapott gól mindent elárul.
Vincze Balázs: – Edzőmeccsnek jó volt.
8. FORDULÓ:
DOMINO HONVÉD-OSC OPUS-VIA 13–6 (2–2, 4–1, 4–0, 3–3)
Köér u., 100 néző. V: Fekete B., Madarasi A.
HONVÉD: bisztricsányi – Székely 1, Kiss G., Bárány 2, Szívós 3, Vári 1, Gór-Nagy. Cs: Kovács O., Cseh A. 1, Fodor, dr. Molnár T. 2, Paján 2, Hárai 1. Vezetőedző: Kovács István
OSC: TORY – GÁBOR B. 1, TÓTH L., NÉMETH D. 2, Klie 1, Hangody L., Gulyás Á. Cs: Áts (kapus), Benczur 1, Ürögi, Ibolya, LITEY-RÓZSA G. 1, Tiba, HANGODY GY. Vezetőedző: Bíró Attila
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 5/1
Ötéméteresből: 2/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Hangody L. (23.p.), Paján (32. p.)
Kovács István: – Gratulálok az OSC-nek, nagyon jól játszottak hozzánk képest.
Bíró Attila: – Erős kezdés után, erősen visszaestünk.
6. FORDULÓ:
UNIQA-UTE-PVSK-FÜSZÉRT 8–5 (1–1, 2–2, 3–1, 2–1)
Hajós Alfréd Uszoda, 300 néző. V: Horváth Cs., Székely B.
UTE: PELLE – Szabó B., SUTI 1, KOTSIDIS, Somogyi 1, Máté 1, Debreczeni 1. Cs: KORSÓS 1, Sziklai 1, Szabó N., VÖRÖS 2, Olasz, Salamon. Edző: Petrovics Mátyás
PVSK: Gárdonyi – Góbis, CZIGÁNY 2, Babay 1, Bereczki 1, Ágner, Seman 1. Cs: Kósz (kapus), Petőváry, Surányi, Kollár, Lukács G., De Blasio. Edző: Ambrus Tamás
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 9/2
Ötméteresből: 2/2, ill. –/–