Szorossá tette a meccset, de nyerni nem tudott az FTC a Vasas ellen

2007.10.06. 20:36
Ha nehezen is, de nyert a TEVA-VasasPlaket a Ferencváros ellen a honi férfi vízilabda-bajnokság harmadik fordulójában. Földi László csapata hazai vízben a vártnál szorosabb csatában 10-7-re verte a zöld-fehér gárdát. A Szentes a BVSC ellen nyert 9-8-ra.
Steinmetz Ádám két góllal segítette csapatát a Vasast a Fradi ellen
NS-archív
NS-archív

Mindent elkövetett a Ferencváros, hogy szorossá tegye a Vasas elleni bajnoki mérkőzést, s ez sikerült is Somosy József csapatának - részben.

A bajnok az első két negyedet még viszonylag magabiztosan hozta, mindkét periódust 4-2-re nyerve. A folytatásban azonban nem engedte elhúzni ellenfelét az FTC. Sőt, a harmadik negyedben a Fradi két gólt lőtt, míg az angyalföldiek egyet sem.

Az utolsó periódusban akár közelebb is zárkózhatott volna a népligeti alakulat, de a helyzeteknél nem koncentráltak kellőképpen a csapat játékosai. A mérkőzés végén még emberelőnyben is játszhatott a Somossy-csapat, ám egyenlíteni nem tudott.

A nagyobb játéktudás ezúttal is elegendő volt, a Vasas 10-7-re nyert a meglepően jól pólózó ferencváros ellen.

Továbbra sincs pontja a bajnokságban a BVSC-nek. A zuglói alakulat a Szentestől szenvedett vereséget

Berki András csapata az első ráúszástól hihetetlenül fegyelmezetten játszott, míg a hazaiak csapnivalóan játszották meg emberelőnyös helyzeteket. A vége 8-9 lett.

Majdnem megégett a Szeged a Pécs ellen. Az előző szezon negyedik helyezettje az utolsó felvonás előtt 8-8-ra állt Ambrus Tamás legénysége ellen.

A befejezés előtt másfél perccel Éles Vilmos előnyből talált be, s ezzel kialakította a 9-8-as végeredményt.

FÉRFIBAJNOKSÁG

3. FORDULÓ:
TEVA VASAS PLAKET-FTC APRILIA 10–7 (4–2, 4–2, 0–2, 2–1)
Komjádi uszoda, 250 néző. V: Bátori, Marjai
VASAS: Nagy V., Katonás, STEINMETZ Á. 2, Varga D. 1, Steinmetz B., KOVÁCS R. 2, Mátyás 1 Csere: Heinrich 1, Kincses 1, TÓTH M. 2, Takács B.
FTC: JÁSZBERÉNYI, Marnitz 1, Gerritse, Bálint, REGŐS 3, Dávid 1, Kállay 1, Csere: persely 1, Hoppál, Kaszper, Boros
Gól meberelőnből: 5/3, ill. 3/1
Ötméteresből: 2/0, ill. -
Kipontozódott: Mátyás (31. p.),
Sárga lap: Somossy J. (27. p.)
BVSC - PENDOLA ELEKTROGLOB-SZENTES 8–9 (2–3, 2–3, 2–2, 2–1)
Szőnyi út, 100 néző. V: Kun, Schlosser
BVSC: Laboncz – Szabó P. 1, Pecz 1, Kriszt, Kuncz 1, NÉMETH ZS. 3, Szűcs L. 2 (1). Cs: Szabó A. (kapus), Simon, Ambrus, Nagy S., Tóth Z., Galambos. Edző: Vincze Balázs
SZENTES: Horváth T. – Csente 2, Papp, Szabó T., VÍGH R. 1 (1), Döbrössy, Torday. Cs: Maklári 1, Baranyi, TURZAI 3, Jaksa 1, Józsa 1. Edző: Berki András
Gól – emberelőnyből: 9/1, ill. 8/1
Ötméteresből: 2/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Simon (22.)
Cserével végleg kiállítva: Csente (10.)
FEHÉRVÁR PÓLÓ SE-SZOLNOKI FŐISKOLA VSC 11–7 (2–1, 1–2, 5–3, 3–1)
Széeksfehérvár, 150 néző. V: Horváth Cs. Dodog
FEHÉRVÁR: VERES – PÉTER 4 (2), Hegedűs, Hesz 2, Deme, GELLEY 2, ROM 2. Cs: Dabrowsky 1, Naganuma, Lázár, Horgos, Garádi. Játékos-edző: Dabrowsky Norbert
SZOLNOK: Györke – Hangay Z., Plézer, BALOGH 2, Gyurováth, Pásztor, Cseh 2 (1). Cs: KISS T. 2, Reid, Mohi, Csányi 1, Kovács, Hangay R. Edző: Lukács Dénes
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 8/4
Ötméteresből: 3/2, ill. 3/1
Kipontozódott: Plézer (16. p.), Deme (20. p.), Rom (24. p.), Hegedűs (28. p.), Lázár (32. p.)
SZEGED BETON VE-PVSK-FÜSZÉRT 9-8 (2-3, 3-2, 3-3, 1-0)
Szeged, 200 néző. V: Juhász Gy., Székely B.
SZEGED: BAKSA – Lehmann, Varga P., VARGA T. 5, KOMLÓSI 1, Balatoni 1, Weszelovszky. Cs: Monostori, ÉLES 2, Juhász Zs. Edző: Gyöngyösi András
PÉCS: GÁRDONYI – CZIGÁNY 3, Bóbis 1, ÁGNER 2, SEMAN 2, Babay, Bereczki. Cs: Lukács, Kollár, Surányi, DeBlasio, Petőváry. Edző: Ambrus Tamás
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 8/2
Ötméteresből: 3/2, ill. 2/2
Kipontozódott: Ágner (28. p.)
UNIQA UTE-OSC-OPUS VIA 12–8 (2–0, 5–3, 3–3, 2–2)
Hajós uszoda, 100 néző. V: Füzesi, Fekete B.
UTE: PELLE – SUTI 2, Debreczeni, Kotszidisz 1, Szabó B. 1, Somogyi 2, Máthé 1. Cs: BORSÓS 3, Sziklai, Szabó N., VÖRÖS 1, Olasz, Salamon 1. Edző: Petrovics Mátyás
OSC: Tory – Benczúr 1, Németh D., HANGODY L. 2, Gulyás, TÓTH L. 1, Hangody Gy. Cs: Ürögi, Klie, Ibolya 1, Gábor 2, Tiba, Cserdi 1. Edző: Bíró Attila
Gól – emberelőnyből: 7/4, ill. 14/5
Ötméteresből: 3/3, ill. –
Kipontozódott: Németh D. (21.), Ürögi (32.)
Kiállítva (cserével végleg): Somogyi (29.)