A Domino görög, a Vasas horvát ellenféllel mérkőzik a negyeddöntőben

2007.04.30. 14:18
A D-csoportban első helyen végzett Domino-BHSE együttese a B-jelű négyes második helyén záró görög Olympiakosz Pireusszal mérkőzik meg a negyeddöntőben. Kovács István együttesénél jóval nehezebb feladat vár Földi Attila csapatára, az angyalföldiek csoportmásodiként kvalifikálták magukat a legjobb nyolc mezőnyébe, így ott egy csoportelső, mégpedig a csoportkört veretlenül letudó, nem mellékesen címvédő horvát Jug Dubrovnik vár rájuk.
A Domino (fehér sapkában Hárai Balázs) a csoportkörben kétszer is biztosan verte a görög Panionioszt, az Olympiakosz ellen azért nehezebb, de nem megoldhatatlan feladat vár rájuk
Meggyesi Bálint

Szavazás

Melyik magyar csapat jut be a négyes döntőbe?

Írja be az itt látható számot!
A Domino már öt megnyert mérkőzéssel a zsebben, biztos negyeddöntősként utazott a hatodik fordulóban Barcelonába, ahol katalán főváros kikötőnegyedének prominens alakulata, a Barceloneta szoros csatában egy góllal legyőzte őket. Ám így is plusz 28-s gólaránnyal zárta a csoportkört Kovács István tréner sztárokkal teletűzdelt csapata, amely nemcsak a májusi negyeddöntő favoritja, hanem az egész sorozat egyik legfajsúlyosabb alakulata.

Az Olympiakosz, amely csak az utolsó fordulóban biztosította be magának a negyeddöntős helyezést, a B-csoportban hazai pályán és idegenben is legyőzte a spanyol Barcelonát, otthon jobbnak bizonyult a francia Marseille-nél, döntetlent játszott a csoportelső Dubrovnikkal.

A horvátok otthonában csak egy góllal maradt alul, ami azért intő jel lehet. Persze, ne hagyjuk figyelmen kívül azt sem: a csoportkörben meccsenként több mint kilenc gólt kaptak átlagban, amely nem éppen áttörhetetlen védelemről tanúskodik.

A Domino a csoportkörben már találkozott görög gárdával, a Panionioszt idegenben 15-3-ra(!) verte, majd hazai pályán kicsit nehezebben, 13-11-re. Mentségükre szóljon - már persze ha egy győzelmet magyarázni kell -, hogy a vb-ről nem sokkal korábban érkeztek vissza válogatott játékosaik, míg a csapat előtte két hónapig nem tudott együtt gyakorolni.

A Vasas és a Domino elkerülte egymást a negyeddöntőben, de a folytatásban akár találkozhatnak még. Steinmetz Ádám (Vasas, balra) és Kiss Gergő (Domino, jobbra) csatázik egymással

A görögökhöz hasonlóan a Vasas is csak az utolsó fordulóban biztosította helyét a nyolc között, köszönhetően elsősorban az egriek peches döntetlenjének. Földi Attila gárdája oda-vissza verte az orosz Csehov együttesét, hazai pályán hat góllal bizonyult jobbnak az Egernél.

A hevesi városban viszont egy góllal elbukott, miként a veretlenül csoportelső olasz Pro Recco otthonában is. Utóbbiak, soraikban azon a meccsen gólt nem szerző Kásás Tamással és Madaras Norberttel, 9-8-ra a Komjádiban is győzni tudtak.

A Vasas ereje az idegenbeli jó helytállás lehet, hogy válogatott játékosai elbírják viselni az ellenfél otthonának súlyát és annak minden terhét. Így amennyiben az első, hazai mérkőzésen sikerülne egy-két góllal győzni, mindjárt optimistábban várhatnák a visszavágót.

Mert jelenleg a horvátoknak van több okuk a bizakodásra. A Jug Dubrovnik veretlenül zárt a B-csoport élén, öt győztes mérkőzés mellett egy döntetlen „csúszott be”, mégpedig az Olympiakosz otthonában egy 13-13. A csoportkört a Dominóhoz hasonlóan plusz 28-s gólkülönbséggel zárták, az egész mezőnyben a második legtöbb gólt dobták, szám szerint 70-t. A legjobb mutató a 81 gólos Honvédé.

A horvátok védekezése viszont a legjobb, a tizenhatos mezőnyben mindössze három csapat kapott a hat találkozón ötven gólnál kevesebbet. A Dubrovnik 42-vel toronymagasan első, őket a 46 gólt beszedő szerb Partizan, illetve a 49 kapott góllal záró olasz Brescia követi.