2002.10.18. 22:38
Ceglédi Geosaurus–BVSC-Brendon 4–7
(3–0, 1–4, 0–2, 0–1)

Cegléd, 300 néző. V: Báthori, Kun
CEGLÉD: KUNA – Zsarkó, Dani, Donkó, Dongó, Szalma 1, Pieskó 1. Cs: Gáti (kapus), MRÁZ 2, Békés, Molnár Á., Egedi G., Egedi F., Ványi. Edző: Bóbis Károly
BVSC: Nagy V. – Nitsovits 1, Dabrowski, Vincze, Zoufal 1, Kis G., Gulyás. Cs: Bajnógel (kapus), Császár 2, Decker, IBOLYA 3, FÜLÖP, Péter, Czigány. Edző: Gerendás György
Gól – emberelőnyből: 3/0, ill. 5/3
Négyméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Dani (26. perc)

Nem kis meglepetésre Pieskó, Szalma és Mráz révén az első negyedben csak ceglédi gól született, míg az első vendégtalálatra – melyet Zoufal emberelőnyből dobott – csaknem tíz percet kellett várni. Habár meg kell hagyni: a hazaiak lelkes csupaszív és helyenként jó játéka sokáig szerencsével is párosult – a fővárosiak például 4–1-ig négy alkalommal a kapufát találták telibe –, míg a másik oldalon Szalma egy lepattanót értékesített lelkesen. A vendéglátók megbecsülték a labdát, igyekeztek a támadóidőt rendre kihasználni, így a BVSC – amelyben most a nevelő egyesülete ellen mutatkozott be az OB I-ben az ifjú tehetség, Czigány Károly – nem is tudott igazán játékba lendülni. Félidőben egyenlő volt az állás, ám már ekkor lehetet látni, hogy a teljes sort cserélő, és egyre szorosabban védekező vendégek erőfölénybe kerülnek. Ennek is köszönhetik, hogy 4–1 után már csak ők dobtak gólt, egymás után hatot. A harmadik negyedben Császár két emberelőnyt értékesített, majd a befejező játékrészben Ibolya négyméteresből talált be a ceglédiek kapujába, és biztosította be csapatának a vártnál jóval nehezebben megszerzett győzelmét.