Labdarúgás: Lisztes Krisztián góljával nyert az FTC az U16-ban

P. K. utanpotlassport.huP. K. utanpotlassport.hu
2019.10.03. 10:05
A kiemelt korosztályú labdarúgó-bajnokságok közül az U19-eseknél a Győr vezeti a tabellát. Az U17-eseknél a Budapest Honvéd-MFA kiütötte az MTK-t, a DVSC a Győrt, ifjabb Lisztes Krisztián pedig gólt szerzett a Fradi U16-os gárdájában.

Az U19-es, I. osztályú labdarúgó-bajnokságban múlt héten három mérkőzést rendeztek. Az immár négy meccse veretlen és a négyből három találkozót megnyerő Vasas Kubala Akadémia 3–0-ra győzött a Ferencváros elleni fővárosi rangadón. Az angyalföldiek Katona Csongortalálatával szerezték meg a vezetést az első félidőben, majd negyven percnyi gólcsend után Bartos Norbert növelte a hazaiak előnyét és a 88. percben a végeredményt is ő állította be. A Vasas a 86. percben emberhátrányba került, a nem sokkal korábban csereként beállt Farkas Gábor kapott piros lapot. A 3. helyen álló Vasas a győzelmével egy pontra megközelítette a tabellán a 2. helyezettet, de egy mérkőzéssel többet játszott mint a Ferencváros.Katona Csongortalálatával szerezték meg a vezetést az első félidőben, majd negyven percnyi gólcsend után Bartos Norbert növelte a hazaiak előnyét és a 88. percben a végeredményt is ő állította be. A Vasas a 86. percben emberhátrányba került, a nem sokkal korábban csereként beállt Farkas Gábor kapott piros lapot. A 3. helyen álló Vasas a győzelmével egy pontra megközelítette a tabellán a 2. helyezettet, de egy mérkőzéssel többet játszott mint a Ferencváros.

Az U17-es és az U16-os korosztályban is győzelmet ünnepelhettek a múlt héten a ferencvárosi fiatalok Fotó: fradi.hu, archív

Az U17-es és az U16-os korosztályban is győzelmet ünnepelhettek a múlt héten a ferencvárosi fiatalok  •  Fotó: fradi.hu, archív

Az ETO FC Győr egymás után második bajnokiján játszott döntetlent, a 8. fordulóban a Vasassal, a 9. körben pedig az MTK ellen végzett 1–1 -re idegenben, de így is ötpontos előnnyel vezeti a tabellát. Az MTK-szurkolók, no meg a vb-re készülő U17-es válogatott szempontjából jó hír, hogy az elmúlt hetekben sérüléssel bajlódó Zuigéber Ákos játszott, sőt gólt is szerzett. A DVSC-DLA elszenvedte a hetedik vereségét, ezúttal a Puskás Akadémiától kapott ki hazai pályán 2–0-ra. A fordulóból a Haladás–Honvéd meccset október 4-én rendezik, egyébként az októberi, U17-es vb miatt ebben a korosztályban októberben nem lesznek mérkőzések, a 10. forduló összecsapásait november 16-án és 20-án rendezik.

Az U17-es bajnokság 6. fordulójában, a Budapest Honvéd-MFA–MTK találkozón két veretlen csapat találkozott, és úgy negyven percig ennek megfelelően kiegyenlített csatát vívtak a felek. A kispestiek ugyan már a 10. percben vezetéshez jutottak Kerezsi Márk révén, de Juhász Levente hat perccel később egyenlített (nyolc találattal Juhász vezeti a bajnokság góllövőinek listáját). Aztán a 40. és a 45. perc között két hazai találat következett, amivel tulajdonképpen el is dőlt a találkozó. A második félidőben már csak a Honvéd talált be, Kerezsi három gólig jutott, csapata ötig, így a kispestiek őrizték meg veretlenségüket.

A Honvéd mellett a 2. helyen álló Ferencváros veretlen még ebben a korosztályban. A hazai pályán játszó zöld-fehérek ebben a fordulóban egy félidő alatt háromszor is beveték a Puskás Akadémia kapuját, és bár a vendégek a második félidőben Győri Benjámin révén kétszer is betaláltak, a meccset a Fradi nyerte 3–2-re.

A DVSC-DLA U17-es csapata mindhárom kiemelt korosztályt figyelembe véve az idény legnagyobb győzelmét aratta az ETO FC Győr vendégeként: a négy forduló után még pont nélküli debreceniek egy héten belül másodszor szereztek öt gólt, de amíg múlt héten, az 5. fordulóban kaptak is négyet, addig most 5–0-ra győztek. A három korosztályt figyelembe véve az elmúlt hétvégelegtöbb gólt hozó meccsét hozta a Vasas és a Haladás összecsapása, melyen a hazai Kubala Akadémia 24 perc elteltével már 3–0-ra vezetett, a szünetben pedig 4–1-re, a második félidőben viszont már csak a vendégek voltak eredményesek, Dezamits Dominik a 89. percben alakította ki a 4–4-es végeredményt.

Az U16-os korosztályban a Puskás Akadémia négy forduló után még vezette a bajnokságot, de az 5. fordulóban ikszelt az ETO-val (0–0), a múlt héten, a 6. fordulóban pedig 3–1-re kikapott a Ferencvárostól. A Fradi második gólját egy bizonyos ifj. Lisztes Krisztián szerezte, a Ferencváros korábbi 49-szeres válogatott középpályásának a fia, aki még csak 14 esztendős, tehát idősebbek között szerepel. Az U16-osok között ebben az idényben mind az öt fordulóban pályára lépett, háromszor kezdőként, ez volt az első gólja. (A DVSC U17-es csapatában Lipcsei Péter nevű játékos is futballozik, de ő csak névrokona az egykori ferencvárosi középpályásnak.) A DVSC-DLA ebben a korosztályban is magabiztos, 3–0-s sikert aratott Győrben, viszont a Vasas és a Haladás az U17-es 4–4 után itt gól nélküli döntetlent játszott egymással. Az újonc Vasas így az U17-es pontvadászathoz hasonlóan U16-ban is nyeretlen. A listavezető Honvéd és az 5. helyen álló MTK meccsét december 3-án rendezik.

LABDARÚGÓ UTÁNPÓTLÁS-BAJNOKSÁGOK, KIEMELT KOROSZTÁLYOK
U19, 9. forduló
Vasas Kubala Akadémia–Ferencváros 3–0
MTK–ETO FC Győr 1–1
DVSC-DLA–Puskás Akadémia 0–2
Illés Akadémia-Haladás – Budapest Honvéd-MFA – október 4-én játsszák
Az állás: 1. ETO FC Győr 20 pont 2. FTC 15, 3. Vasas Kubala Akadémia 14 (8 meccs), 4. Puskás Akadémia 13 5. Illés Akadémia Haladás 10 (6 m.), 6. Bp. Honvéd-MFA 8 (7 m.), 7. MTK8 (9 m.) 8. DVSC-DLA 6