Úszó Eb: olasz csúcs az 1500 döntőjében, Gyurta G. hatodik

2014.08.20. 18:26
A Berlinben zajló úszó Európa-bajnokságon Gyurta Gergely a hatodik helyen végzett az 1500 méteres férfi gyors döntőjében. A számot hatalmas előnnyel az olasz Gregorio Paltrinieri nyerte.

A start után – ahogy az várható volt – a két olasz azonnal elhúzott a mezőnytől, Gyurta Gergely azonban az első fordulók után magabiztosan tartotta harmadik helyét, nagyjából öt másodperces hátránnyal az éllovas Paltrinieri mögött.

Gyurtára aztán 500 méternél felúszott a feröeri Joensen, aki meg is előzte a magyar úszót az egyes pályán úszva.

Sőt, jöttek a többiek is, Milne és Lelliott is beérte a magyar versenyzőt, elöl a négyesen úszó olasz pedig már öt másodperccel járt az Európa-csúcs előtt.

A végére sem tudta begyújtani a rakétákat Gyurta, így az utolsó 500 méterre kibérelte a hatodik helyet, és a végén sem tudott már ennél feljebb kerülni.

A SZERDAI ESEMÉNYEKRŐL RÉSZLETESEN IDE KATTINTVA OLVASHAT!