Paraúszó-vb: Pap Bianka a zárónapon is aranyérmet nyert

2023.08.06. 20:38
Pap Bianka 100 méteres hátúszásban is aranyérmet nyert (Fotó: Facebook/Magyar Parilimpiai Csapat)
A paralimpiai bajnok Pap Bianka a 200 méter vegyes és a 400 méter gyors után 100 méteres hátúszásban is aranyérmet nyert a Manchesterben rendezett paralimpiai kvalifikációs paraúszó-világbajnokság vasárnapi zárónapján.

A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) tájékoztatása szerint Pap az S10-es sérültségi kategória 100 méteres hátúszásában megvédte a címét. Tar Réka nyolcadik helyen végzett 100 méter mellen.

Pap kedden 200 méter vegyesen, szerdán pedig 400 méter gyorson is aranyérmes volt, míg szombaton 100 méteres gyorsúszásban harmadik lett.

A szintén paralimpiai bajnok Konkoly Zsófia kedden 200 méter vegyesen diadalmaskodott az SM9-es kategóriában, szerdán pedig második lett 100 méter pillangón, míg Száraz Evelin az SB6-os kategóriában, 100 méter mellen végzett harmadikként.

A manchesteri vb-n hét magyar szerepelt, s összesen négy arany-, egy ezüst- és két bronzérmet szereztek.

A versenyszámok első és második helyezett sportolói országkvótát szereztek a 2024. augusztus 28. és szeptember 8. közötti párizsi paralimpiára. Magyarországnak eddig hat kvótája van: kettő-kettő úszásban és sportlövészetben, egy-egy pedig atlétikában és kerékpárban.