Kis Gergő leszorult a dobogóról 800-on

2010.08.13. 17:27
Kis Gergő a negyedik, Gyurta Gergely a nyolcadik helyen zárt a 800 méteres férfi gyorsúszás döntőjében a budapesti úszó Európa-bajnokság pénteki versenynapján. Dara Eszter a hatodik helyen végzett 100 méter pillangón, míg Mutina Ágnes és Verrasztó Evelyn a fináléba jutott 200 gyorson. A férfiak 100 méteres gyorsúszó számát az olimpiai bajnok francia Alain Bernard nyerte meg.

Kis Gergőből sokat kivett a 800 méter, végül leszorult a dobogóról (fotó:

FÉRFI 800 M GYORS

REAKCIÓK

Mutina Ágnes: – Nagyot úsztam, nem tudom, mennyi maradt bennem holnapra. Jó érzés, hogy a lányok a parton állnak és drukkolnak nekem, ez plusz erőt ad, még jobb teljesítményre ösztönöz.

Verrasztó Evelyn: – Reggel az egész mezőny gyenge volt, de délután már csak a magunk dolgával foglalkoztunk. Szerencsére Ági azt tette, amit tud. Szeretnék jobbat úszni holnap, lehetőleg 1:58-on belül, de ennél is fontosabb, hogy Ági jól szerepeljen.

Dara Eszter: – Nagyon fáradtnak érzem magam, ez volt a hetedik szám, amelyben úsztam, és még valószínűleg kettő hátra van. Nagyjából elégedett vagyok a hatodik helyezéssel, és bár az idei legjobbamat úsztam, akár jobb időt is elérhettem volna

800-on az aranyérmet a francia Sébastien Rouault szerezte meg, a második a német Christian Kubusch, a harmadik az olasz Samuel Pizzetti lett. Kis Gergő 7.51.93-as idejével új országos csúcsot úszott, ám a futam nagyot sokat kivett a szám címvédőjéből, így végül a negyedik helyen végzett, Gyurta Gergely is nyolc percen belüli időt ért el (7:59.95), amellyel a nyolcadik helyen zárt.

Kis Gergő a rajt után sokáig az ötödik helyen úszott a mezőnnyel, 500-nál Pizzetti feljött a harmadik helyre, Kis próbált vele menni, de 700-nál már  érezni lehetett, hogy az első három helyre nincs sok esélye, országos csúcsa azonban így is elismerésre méltó.

NŐI 100 M PILLANGÓ

A 16 éves Sarah Sjöström nyerte meg a 100 méteres női pillangóúszás döntőjét, a svéd versenyző mögött a brit Francesca Halsall, a harmadik pozícióban a szintén svéd Therese Alshammar végzett. A döntő egyetlen magyar résztvevője, a nyolcas pályán úszó Dara Eszter a hatodik helyen zárt 58:79-es idejével.

NŐI 200 M GYORS, KÖZÉPDÖNTŐ

Mutina Ágnes és Verrasztó Evelyn is bejutott a 200 méteres női gyorsúszás döntőjébe. Mindkét magyar lány a második középdöntőben úszott, Mutina a futamban és összesítésben is a második helyen zárt 1:57.19-es idejével, Verrasztó a futamban a harmadik, összesítésben a negyedik helyen végzett (1:58.07).

FÉRFI 200 M HÁT

Nem jutott be a 200 méteres férfi hátúszás döntőjébe Balog Gábor, aki a második középdöntőben úszott, futamában a nyolcadik, összesítésben pedig a tizennegyedik helyen zárt. 2:01.20-as eredménye mintegy fél másodperccel maradt el délelőtti idejétől.

FÉRFI 50 M MELL, KÖZÉPDÖNTŐ

Az 50 méteres férfi mellúszás döntőjébe nem jutott be magyar versenyző, Bodor Richárd 28:39-es idejével az első futamban a nyolcadik, összesítésben a tizenhatodik helyen zárt. Financsek Gábor a második középdöntőben indult, és 28:02-es ideje (új egyéni csúcs) a nyolcadik helyre, összesítésben pedig a tizenötödik pozícióra volt elég. A szerbiai magyar Szilágyi Csaba 27.93-es idejével összesítésben a tizenegyedik helyen zárt.

NŐI 200 M MELL

A nők 200 méter mell számát az orosz Anasztaszja Csajun nyerte meg, miután új Európa-bajnoki csúccsal, 2:23.50-es idővel ért célba. A második helyen a norvég Sara Nordenstam, a harmadikon a dán Rikke Möller Pedersen zárt.

FÉRFI 100 M GYORS

A klasszikusnak számító 100 méteres férfi gyors számban Alain Bernard hatalmas küzdelemben védte meg Eindhovenben szerzett Európa-bajnoki címét.

A francia versenyző elsőként fordult a táv felénél, a második ötvenen azonban rendkívül kiegyenlítetté vált a verseny, és öten szinte egyszerre érkeztek a falhoz.

48:49-es idővel csapott végül Bernard elsőként csapott a célba, mögötte mindössze három századdal lemaradva az orosz Jevgenyij Lagunov, majd tőle négy századdal a szintén francia William Meynard végzett.

„Egy olimpiai bajnok sem tudja mindig, hogy kell nyerni, most a benyúlás döntött csak a javamra” – mondta a szám pekingi győztese a futam után.