Tokió 2020: a hetedik helyen zárt a magyar férfi kajak négyes

2021.08.07. 05:41
Bár a férfi kajak lett a legeredményesebb szakágunk, a négyesnek be kellett érnie a hetedik hellyel (Fotó: Tumbász Hédi)
Utolsóként a férfi kajak négyesek 500 méteres döntőjét rendezték ebben a sportágban a tokiói olimpián, és a hetedik helyen ért célba a magyar hajó. Az aranyérmet a németek szerezték meg a spanyolok és a szlovákok előtt.

Jól rajtolt a Nádas Bence, Béke Kornél, Csizmadia Kolos, Tótka Sándor összeállítású magyar hajó, 100 métert követően a harmadik helyen haladtak a mieink, fél távnál viszont visszább csúsztak és a végén csak a hetedik helyen értek célba. A győzelmet a németek szerezték meg a spanyolok és a szlovákok előtt.