Murray és Venus Williams is elbúcsúzott

2010.05.30. 23:13
Murray értetlenkedik egy rossz megoldása után (Fotó: Action Images)
A Roland Garros első hetének utolsó napján Venus Williams és Andy Murray is elbúcsúzott a további küzdelmektől. Roger Federer könnyedén nyert Stanislas Wawrinka ellen, a negyeddöntőben pedig az a Robin Söderling vár rá, akit tavaly a döntőben legyőzött.

Stanislas Wawrinka Roger Federer egyik legjobb barátja, ám a világelső erre cseppet sem volt tekintettel, esélyt sem adott honfitársának. Wawrinka – aki csak egy szettben tudta megszorítani Federert – nem igazán bírta idegekkel, többször is a földhöz vágta ütőjét.

Az idei Garroson továbbra szettveszteség nélkül álló Federer a negyeddöntőben azzal a Robin Söderlinggel találkozik, akit tavaly a döntőben legyőzött, megszerezve egyetlen, még hiányzó Grand Slam-trófeáját. A svéd teniszező Maric Cilicet verte meg három szettben a nyolcaddöntőben.

Még könnyebben jutott a nyolc közé Mihail Juzsnij, aki az első szettet megnyerte Jo-Wilfried Tsonga ellen, a napok óta sérüléssel küzdő francia pedig ezt követően feladta a meccset.

A nap utolsó találkozóján a negyedik kiemelt Andy Murray és Tomás Berdych csapott össze, és az esőszünettel is tarkított mérkőzés utóbbi sima sikerével ért véget. A cseh játékos életében először játszhat negyeddöntőt a Roland Garroson.

A hölgyeknél Venus Williams nem bírt Nadja Petrovával, elmondása szerint a hideg is közrejátszott vereségében.

„Olyan nap volt ez, amikor a keresztbe szánt ütéseim egyenesre sikerültek, van ilyen. Ha hideg van, előfordul, hogy az ember nem érzi a labdát" – panaszkodott a 29 éves amerikai.

A nap talán legnagyobb érdeklődéssel várt női találkozóján Justine Henin három játszmában legyőzte Marija Sarapovát, így az orosz játékos idén sem gyűjti be a párizsi GS-serleget – a másik hármat már sikerült neki.

Caroline Wozniacki két szoros szett után a harmadikban már egyértelműen jobb volt Flavia Pennettánál, így is lesz azonban olasz a legjobb nyolc között, mivel Francesca Schiavone 6:4, 6:4-re megverte Marija Kirilenkót.