Australian Open: mesteri évnyitó a svájci varázslótól – a gyerekek is jól szórakoztak

2013.01.15. 06:50
Roger Federer és Jo-Wilfried Tsonga szinte percre pontosan egyszerre végzett a két legnagyobb stadionban, és mindketten magabiztosan jutottak tovább.

Hétfőhöz képest körülbelül tíz fokot emelkedett a hőmérséklet Melbourne-ben, így a szervezők már kénytelenek voltak annyira behúzni a Rod Laver Aréna tetejét, hogy a játéktéren kívül minden árnyékba kerüljön, az izzadságmentes győzelmeiről híres Roger Federert azonban ezúttal sem sikerült túlságosan felzaklatni. Pedig a svájci akár izgulhatott volna, hiszen a Benoit Paire elleni első fordulós meccse egyben az első 2013-as fellépése is volt. Ez azonban egyáltalán nem látszott rajta, míg a világranglistán 46. francián azért látszottak az idegesség jelei. A láthatóan jól szórakozó Federer ezt pedig a tőle megszokott elegáns játékkal használta ki, és jutott 6:2, 6:4, 6:1-gyel a második fordulóba.

„Sűrű volt az előző idény, otthon vártak a lányaim, úgyhogy inkább más utat választottam, és ezúttal nem játszottam felvezető versenyt. Hat dél-amerikai bemutató meccsel készültem fel, nagyon jól éreztem magam, és remélem jól is döntöttem. Örülök, hogy itt vannak a lányaim, és ilyenkor a játékos szerepében is láthatnak. Ebből is rengeteget tanulnak, ráadásul a koalákat és a kengurukat is nagyon szeretik” – magyarázta Federer a mérkőzés után.

Lehetséges negyeddöntős ellenfele, Jo-Wilfried Tsonga is hasonlóan jól kezdett. Pedig neki páros- és honfitársa, Michaël Llodra ellen jóval nehezebb nyitányt jósoltunk. Az öt évvel ezelőtt döntős Tsonga azonban remekül szervált, ellenfele két bréklabdáját hárította és egy óra 46 perc alatt továbbjutott a második fordulóba, ahol a japán Szoeda Go ellen valószínűleg ennél is könnyebb dolga lesz.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE 30 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)