Marozsán lehengerlő játékkal jutott be a nyolcaddöntőbe Barcelonában

M. B.M. B.
2024.04.17. 17:04
Marozsán Fábián magabiztos játékkal jutott a nyolcaddöntőbe (Fotó: Getty Images)
Marozsán Fábián két szettben győzte le a francia Luca Van Asschét a barcelonai 500-as salakpályás tenisztornán, s bejutott a viadal nyolcaddöntőjébe.

A Carlos Alcaraz visszalépése miatt a 17. helyen kiemelt 24 éves teniszező ellenállhatatlanul játszott az első szettben, s már a második játékban – igaz, szoros csatában – brékelte ellenfelét, ez pedig megtörte az addig szívósan játszó Van Assche ellenállását. Marozsán valósággal elsöpörte a franciát, s kevesebb mint 30 perc alatt behúzta a játszmát (6:0).

A második szett szorosabban alakult, mindkét fél hozta a saját adogatását, de 3:2-es magyar vezetésnél Van Assche feladta a meccset, így Marozsán jutott be a következő körbe, ahol a Borna Coricot búcsúztató argentin, Facundo Díaz Acosta lesz az ellenfele.

Barcelonai sikerével Marozsán három helyet lépett előre az ATP élő világranglistáján, így a legközelebbi frissítéskor (kivéve, ha további pontokat szerez) már a 36. helyen lesz, megelőzve Laslo Djerét, Gaël Monfilst és Matteo Arnaldit.

TENISZ
ATP BARCELONA
EGYES, 2. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)
Marozsán (17.)–Van Assche (francia) 6:0, 3:2 – a második szettben Van Assche feladta