Marozsán tovább menetel, már a 16 között van Miamiban

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.03.25. 17:42
Marozsán Fábián már a legjobb 16 között Miamiban (Fotó: Lengyel Viktória)
Marozsán Fábián újabb remek játékának köszönhetően bekerült a legjobb 16 közé a Miamiban zajló 1000-es tenisz mesterversenyen. A világranglistán 57. helyen álló magyar teniszező két játszmában múlta felül az ausztrál Alexei Popyrint.

Marozsán Fábián előbb Aleksandar Kovacevicet, majd a 2. fordulóban a világranglista 7. helyén álló dán Holger Runét is két játszmában búcsúztatta.

A rangsor 57. helyén álló magyar a 3. fordulóban az ausztrál Alexei Popyrinnel került szembe, akivel korábban még nem találkozott. Az ausztrál szintén két szettben diadalmaskodott a korábbi két körben.

Marozsán kezdte az adogatást, Popyrin rögtön brékelt, de ugyanezt megtette a magyar játékos is, aki a harmadik játékban már magabiztosan hozta az adogatását (2:1). A negyedik játékban Marozsánnak bréklabdája volt, de az ausztrál visszajött és egy tenyeres ütéssel egyenlített (2:2). Marozsán ismét előnybe került, majd két bréklabdája is volt, Popyrin azonban ezúttal is hárította mind a kettőt, majd a harmadik előnye után ismét egyenlő volt az állás.

A következő két gémben mindkét játékos könnyedén hozta adogatását, majd Marozsán szenvedve – három bréklabdát is hárítva – 6:5-re vezetést szerzett. Sőt, a 24 éves magyar teniszező a legjobbkor brékelt, így 7:5-tel övé lett az első játszma.

A győzelem nagy lendületet adott Marozsánnak és  a második szettben 4:1-re elhúzott. Ezt követően az ausztrál már hozta az adogatásait, de brékelni nem tudott, ami azt jelentette, hogy Marozsán 6:3-ra behúzta a második szettet és ezzel megnyerte a mérkőzést is.

A magyar szövetség Facebook-oldala szerint a sikerrel Marozsán a jövő heti világranglistán bekerül a legjobb ötven közé, és „gyakorlatilag a párizsi olimpiai kvalifikáció is megvan” neki. A június 10-i világranglistáról 56 játékos szerez kvótát, de egyesben országonként és nemenként legfeljebb négy teniszező indítható.

Marozsán a 4. fordulóban a világranglista 10. helyen álló Alex De Minaurral találkozik, aki közel két óra alatt kétszettes győzelmet aratott Jan-Lennard Struff ellen.

ATP 1000-ES TORNA, MIAMI (kemény pálya, 8.995 millió dollár)