Tenisz: nem sikerült az újabb bravúr – Marozsán a 8 között búcsúzott Sanghajban

2023.10.12. 11:00
Vége a fantasztikus menetelésnek Sanghajban (Fotó: Getty Images)
A világranglista-91. Marozsán Fábián vezetett, de a világranglista 17. helyén álló, a torna 16. kiemeltje, Hubert Hurkacz legyőzte őt a sanghaji ATP 1000-es viadal negyeddöntőjében, így a lengyel játszhat a döntőért.

Marozsán Fábián és csapata remekül feltérképezte a lengyel óriást. Már az első gémben is volt bréklabdája, de ekkor még Hubert Hurkacz állta a sarat. A következő játékban 24 éves teniszezőnk egyenlített, aztán második kísérletre már el tudta venni ellenfele adogatását.

Marozsán összeszedetten, koncentráltan és nem kevés labdamenetben igen magas színvonalon játszott. Nyerőket ütött, rövidített, ha kellett, akkor pedig remek ütemben fellépett a hálóhoz, és ott fejezte be a pontot. Hurkacz arckifejezésein és mozdulatain is látszódott, hogy emberére akadt, az egyik Marozsán-rövidítés után például a hüvelykujját feltartva gratulált magyar riválisának.

Hurkacz az első szettben nagyon feszült volt, Marozsán jobban játszott nála (Fotó: Getty Images)

Marozsán 4:3-as vezetésnél elvesztette adogatását, de utána rögtön visszavette, így adogathatott a játszmáért. Kiélezett, szoros játék volt (bréklabdát is kellett hárítania), s a negyedik szettlabdáját már ki tudta használni. 6:4

A második játszma nem úgy sikerült, ahogyan Marozsán azt eltervezte, sokat rontott, és könnyű pontokat ajándékozott. Az első adogatójátékát még hozni tudta, utána azonban az összes játékot a lengyel nyerte meg. 1:6

A döntő játszmában mind a ketten magabiztos adogatógémmel kezdtek. Később, 3:2-es Marozsán-vezetésnél a mérkőzés labdamenetét produkálták: Marozsán számára bréklabda volt a tét, és fantasztikusan építette fel a pontot, de a hálónál a „könnyűt” elhibázta. De ez nem törte meg, a következő két labdamenetet ő nyerte meg, viszont Hurkacz fordított. A következő gémben aztán semmire brékelt, majd 5:3-ra ellépett. A lengyelnek utána is minden összejött, így 6:3-mal abszolválta a meccset, és bejutott a legjobb négy közé.

Hurkacz a mérkőzés után dicsérte Marozsánt, elismerően beszélt róla. És bizony kiemelte, hogy lélektanilag döntőnek bizonyult az a bizonyos 40 ütésből álló maratoni labdamenet a harmadik játszmában 3:2-nél…