Tenisz: Medvegyev és Cicipasz is az elődöntőben Rómában

S. B.S. B.
2023.05.18. 22:59
Medvegyev bejutott a legjobb négy közé (Fotó: AFP)
A világranglista 3. helyezettje, Danyiil Medvegyev simán felülmúlta német ellenfelét, Yannick Hanfmannt, míg Sztefanosz Cicipasz szintén két szettben győzedelmeskedett Borna Coric ellen az ezres kategóriájú római salakpályás tenisz mesterversenyen a férfi egyes negyeddöntőjében, így mindketten bejutottak a legjobb négy közé.

Az orosz Medvegyev esélyt sem igazán hagyott ellenfelének a negyeddöntőben. Már az első percektől érezhetően jobban és koncentráltabban játszott, mint a német, így nem is lehetett kérdés, hogy érvényesül a papírforma. Medvegyev végül 1 óra 22 perc alatt, két 6:2-es szettel biztosította be a továbbjutását az elődöntőbe.

Cicipasz – Medvegyevhez hasonlóan – simán, 6:3-ra nyerte az első játszmát, azonban a másodikban már meg kellett küzdenie horvát ellenfelével. Nyolc játék után még 4:4 is volt az állás a két teniszező között, de ekkor összeszedte magát a görög és magabiztosan megnyerte a következő két játékot, hogy megmérkőzhessen az orosszal a legjobb négy között.

ATP 1000-ES TORNA, RÓMA (7 705 780 euró, salak)