Tenisz: Bondár kikapott, Marozsán meccse félbeszakadt

I. SZ.I. SZ.
2023.05.13. 20:27
Bondár Anna a 3. fordulóban búcsúzott Rómában (Fotó: Getty Images)
Bondár Anna a harmadik fordulóban búcsúzott a római tenisztornán. A második fordulóban a korábbi világelső Karolína Plískovát legyőző magyar két játszmában kapott ki a kínai Cseng Csin-ventől. Marozsán Fábián Jirí Lehecka elleni mérkőzése eső miatt félbeszakadt.

A kínai a mérkőzés legelején elvette Bondár adogatását, 3:0-ra elhúzott, és 5:2-re is vezetett, de Bondár szettlabdát is hárítva kiegyenlített. A játszma rövidítésben dőlt el, Cseng Csin-ven abban is 3–0-s előnyt szerzett, majd 5–1-re is vezetett, de Bondár innen nem tudott visszakapaszkodni, 7–2-re elvesztette a rövidítést.

A második játszmában is elvesztette első adogatását Bondár, de 0:1 után azonnal vissza is vette azt. Aztán mindketten hozták saját szervagémjüket, de 2:2 után 4:5-ig úgy jutottak el, hogy csak brékek születtek. Ekkor azonban a kínai – már esőben – gyorsan 40:0-re elhúzott, és bár az első meccslabdáját még nem tudta értékesíteni, a másodikkal megnyerte az összecsapást.

Ugyanekkor játszott Marozsán Fábián is a cseh Jirí Leheckával. Az első szettben nyolc gémen át egyetlen bréklabda sem volt, a kilencedikben, Marozsán adogatásánál azonban a tavalyi NextGen döntőjébe jutó cseh az első lehetőségét kihasználta, 5:4-nél pedig hozta az adogatását.

Marozsán összeszedte magát, a második játszmában háromszor is elvette ellenfele adogatását, és bár egyszer elvesztette, 6:1-gyel az övé lett a játszma, és egyenlített. A harmadik játszmában 1:1-nél ismét brékelt a magyar titán, de ekkor már esett az eső, és megszakították az összecsapást, amely szombaton nem is folytatódott.

ATP 1000-ES TORNA, RÓMA (7 705 780 euró, salak)
FÉRFI EGYES, 2. FORDULÓ (a legjobb 32 közé jutásért)

Marozsán Fábián–Lehecka (cseh, 32.) 4:6, 6:1, 2:1-nél eső miatt félbeszakadt
Rubljov (orosz, 6.)–Molcan (szlovén) 6:3, 6:4
Carballes (spanyol)–Evans (brit, 20.) 7:6, 5:7, 6:4
Coric (horvát, 15.)–Monteiro (brazil) 4:6, 7:6, 7:6
Zapata (spanyol, 31.)–Kubler (új-zélandi) 6:4, 6:1
Wolf (amerikai)–Hurkacz (lengyel, 14.) 6:3, 6:4
Alcaraz (spanyol, 2.)–A. Ramos (spanyol) 6:4, 6:1
Sonego (olasz)–Nisioka (japán, 25.) 7:5, 6:3