Tenisz: Babosék párosa kiesett a varsói tornán

2022.07.27. 18:06
Babos Tímea (Fotó: Getty Images, archív)
Babos Tímea, oldalán a norvég Ulrikke Eikerivel a nyolcaddöntőben búcsúzott a 250 ezer euró (100 millió forint) összdíjazású salakpályás varsói tenisztorna páros versenyében.

Babosék a Maja Chwalinska, Jesika Malecková lengyel, cseh kettőssel találkoztak, és első meccsükön rövidítés végén kerültek játszmaelőnybe. Ellenfelük a folytatásban kiegyenlítette szetthátrányát, majd a döntő rövidítésben is jobbnak bizonyult. Utóbbiban Babosék 5–1-es hátrányt követően még egyenlítettek ugyan (6–6), de onnantól már csak ellenfelüknek volt pontja.

Az egyéni küzdelmekben magabiztos győzelemmel mutatkozott be a hazaiak világelsője, Iga Swiatek, aki az első fordulóban két sima szettben, 1 óra 15 perc alatt bizonyult jobbnak honfitársánál, a világranglistán 82. Magdalena Frechnél.

WTA-TORNA, VARSÓ (250 ezer euró, salak)
PÁROS, NYOLCADDÖNTŐ

Maja Chwalinska, Jesika Malecková (lengyel, cseh)–Babos Tímea, Ulrikke Eikeri (magyar, norvég) 6:7 (9–11), 6:3, 10–6 – döntő rövidítés