Billie Jean King-kupa: Udvardy is simán nyert, legyőztük Dániát

K. B.K. B.
2022.04.13. 11:37
Udvardy Panna sikerével Dániát is legyőztük (Fotó: Magyar teniszszövetség/Peleskey Bence)
Jani Réka Luca után Udvardy Panna is simán nyert egyesben, így – habár még a páros hátra van – biztossá vált, hogy a magyar válogatott a Törökország ellen kedden aratott győzelme után Dániával szemben szintén nyer a Billie Jean King-kupa euroafrikai zóna I-es csoportjának Antalyában zajló tornáján.

Udvardy Panna (WTA-82.) az első szettben 6:1-es sikert ért el, és habár a másodikban elveszítette az egyik adogatójátékát, tulajdonképpen abban is könnyedén, 6:2-re nyert, s összességében 1 óra 3 perc alatt győzött a dán Sofia Nami Samavati (484.) ellen.

A magyar sportoló így értékelt a találkozót követően a hazai szövetség Facebook-oldalának:

Így biztossá vált, hogy legrosszabb esetben is 2:1-re felülmúljuk Dániát, mivel a szerda reggeli meccsen Jani Réka (140) is sikert ért el egyesben (Rebecca Munk Mortensen ellen).

Frissítés: A páros mérkőzésen aztán aBondár Anna (72.), Tóth Amarissa (741.) duó 6:2, 6:4-re legyőzte a Samavati,Svendsenpárost, így 3:0-ra győztünk.

A magyar csapat a második mérkőzésén szerepel Törökországban, kedden a házigazdák ellen nyert nagy csatában 2:1-re.

Az antalyai viadalon a két csoport győztese közvetlenül bejut a novemberi rájátszásba, míg a második helyezettek egy újabb találkozón döntik el a harmadik továbbjutó hely sorsát. Az év végi rájátszás győztesei – amelyben az idei kvalifikáció kilenc vesztese mellett mindhárom zóna legjobb három helyezettje szerepelhet – jövőre a nagydöntőbe jutásért játszhatnak.

Csütörtökön Szerbiával játszanak a mieink, míg pénteken Észtország ellen bizonyíthatnak.