Tenisz: Medvegyev az élen, Fucsovics 35. a világranglistán

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
2022.02.28. 10:05
Medvegyev az élen a férfi világranglistán (Fotó: AFP)
Az orosz Danyiil Medvegyev áll a férfi teniszezők legfrissebb világranglistájának élén. A nőknél Bondár Anna két helyet javítva a karriercsúcsot jelentő 79. helyen áll – írja az MTI.

FÉRFI VILÁGRANGLISTA

A szerb Novak Djokovics azzal veszítette el elsőségét, hogy múlt hét közepén a dubai torna negyedöntőjében alulmaradt a cseh Jirí Veselyvel szemben. A 34 éves szerb játékos pályafutása során 361 hetet töltött már a lista első helyén – ezzel rekorder –, és 2020. február 3. óta vezette a rangsort.

Eközben Medvegyev – akinek már múlt héten is csupán 440 pont volt a hátránya – az acapulcói tornán volt elődöntős. Ott a 21-szeres Grand Slam-tornagyőztes Rafael Nadaltól kapott ki, aki később a fináléban is a legjobbnak bizonyult. Medvegyev a férfi világranglista 27. éllovasa lett, továbbá ő az első, aki a Djokovics, Federer, Nadal, Murray négyesen kívül a rangsor élére kerül 2004. február elseje óta.

A top 15-ben öt páros cserélt helyet egymással.

Az új világranglistán 300-ban szereplő magyarok úgy javítottak a pozíciójukon, hogy pontjuk változatlan maradt. Fucsovics Márton egy helyet előre lépve a 35., Piros Zsombor hatot javítva a 240., míg a hónapok óta harcképtelen Balázs Attila négy helyet ugorva a 245. pozícióban áll.

NŐI VILÁGRANGLISTA

A magyarok közül a legjobb százban még Udvardy Panna található, aki pozícióját megőrizve a 83. Az őket követő Gálfi Dalma és Jani Réka Luca egyaránt előrelépett, Babos Tímea viszont újabb pontokat veszített, és 11 helyet csúszott vissza.

Az élen változatlanul az ausztrál nyílt bajnokság hazai bajnoka, Ashleigh Barty áll, mögötte csere történt, a cseh Barbora Krejcíková megelőzte a fehérorosz Arina Szabalenkát. A múlt heti, dohai tornán győztes lengyel Iga Swiatek a nyolcadik helyről feljött a negyedikre. Őt követi döntős ellenfele, az észt Anett Kontaveit, aki két pozíciót javított.