Tenisz: a tokiói fináléra teljesen elfogyott Oszaka ereje

2018.09.23. 08:39
A tokiói WTA-torna döntőjére elfogyott a US Open-győztes Oszaka Naomi ereje, a japán teniszezőnő hazai tornáján 6:4, 6:4-es vereséget szenvedett a cseh Karolína Plískovától.

A tokiói döntőbe tízmeccses győzelmi szériával érkező Oszaka nem tudott mit kezdeni a 26 éves cseh játékával, Plísková mindkét játszmában egyszer brékelt, és legyőzte 20 éves ellenfelét, aki a döntő után kimerültségre panaszkodott.

Pedig a világranglista-8. Plísková a döntőig vezető útja során kétszer annyi percet játszott, mint Oszaka, ezért igyekezett ennek megfelelő taktikát kidolgozni.

„Az erőtenisszel nem lett volna esélyem ellene, inkább csak visszatettem neki a labdákat, türelmesen, kivárásra játszottam – mondta a 11. trófeáját megnyerő Plísková. – A győzelemhez az is kellett, hogy rengeteget hibázzon.”

Szöulban Kiki Bertens idénybeli harmadik tornagyőzelmét aratta, miután legyőzte a fináléban az ausztrál Ajla Tomljanovicot.

WTA-TORNA, TOKIÓ (799 000 dollár, kemény pálya)