Tenisz: Czink Melinda nyerte a fordulatos csatát

2014.03.03. 22:19
Czink Melinda sikerrel vette az Indian Wells-i tenisztorna selejtezőjének első fordulóját. A világranglista 348. helyén található magyar játékos 7:5, 4:6, 6:4-re nyert a tajvani Hszie Szu-vej (113.) ellen.

Igen fordulatos játszmával kezdett a két játékos, hiszen 2:0-ra Czink Melinda vezetett, innen 5:2-re fordított Hszie Szu-vej, ezután pedig a magyar teniszező nyert meg öt játékot sorozatban.

A második szett 6:4-gyel a tajvanié lett, a döntő felvonást azonban Czink bírta jobban erővel és idegekkel. A 27 másodperc híján kétórás mérkőzés megnyerésével Melinda 2–2-re alakította a Hszie Szu-vej elleni mérlegét. A selejtező második körében a fehérorosz Olga Govorcovát legyőző ausztrál Olivia Rogowskával találkozik.

WTA-TORNA, INDIAN WELLS (5 427 105 dollár, kemény pálya)