Tenisz: vasárnap következik a 30. Federer-Nadal ütközet

2013.05.18. 21:52
A munkás hétköznapok után <br />vasárnap ismét ünnep, Federer–Nadallal <br />(Fotó: Action Images – archív)
Pályafutása során 30. alkalommal csap össze egymással vasárnap Roger Federer és Rafael Nadal. A svájci 7:6, 6:4-es győzelemmel tudta le a Benoit Paire elleni elődöntőjét, így a spanyolt követően ő is bejutott a római torna fináléjába.

Benoit Paire jó napot fogott ki, így Federernek meg kellett szenvednie a győzelemért, francia ellenfele nem adta olcsón a bőrét. Az első szettben 3:3 után Paire-é volt az első brék, de Federer rögtön visszavette az adogatást, és nagy csatában rövidítés után (7–5) hozta a játszmát.

Az elveszített szett kicsit visszavetette Paire ellenállását, Federer a második játszmában már az elején megszerezte a brékelőnyt, és 2:1 után végig is vitte azt: 87 perces csatában nyert, és bejutott a fináléba.

Federer 2003 és 2006 után pályafutása során harmadszor jutott be a római torna fináléjába, ám eddig mindkét döntőt elveszítette (előbb Félix Mantilla, majd Nadal ellen). Érdekesség, hogy a holnapi lesz Federer és Nadal 30. összecsapása tétmeccsen, összevetésben a spanyol eddig 19–10-re vezet a párharcban.

NADAL GYŐZELME

Jól indult a mérkőzés az ötödik helyen kiemelt spanyol játékos számára, hiszen egyből elvette Berdych adogatását, sőt 3:1-et követően újra örülhetett fogadóként, így 5:1-es előnyénél a csehnek a játszmában maradásért kellett szerválnia. Bár ezt még megtette, a következő gémmel Nadal behúzta az első felvonást.

A második szettben fej fej mellett haladtak a felek, mígnem 4:4-nél Nadal lebrékelte Berdychet, és egyből ezt követően kiszerválta a döntőbe jutást.

Nadal nyolcadik döntőjére készül az olasz fővárosban, az eddigi hétből hatszor diadalmaskodott – 2011-ben Novak Djokovics múlta felül.

ATP 1000-ES TORNA, RÓMA (2 646 495 euró, salak)