Tenisz: Murray megnyerte a rövidítést, majd visszalépett

2013.05.15. 16:19
Murray két szett után feladta a Granollers elleni meccset, de lehet, hogy így sem indulhat el a Roland Garroson (Fotó: Reuters)
Hiába egyenlített rövidítésben a Marcel Granollers elleni mérkőzésén Andy Murray a római tenisztorna második fordulójában, a tie-breaket követően megrázta a spanyol kezét, és feladta a mérkőzést. A világranglista-2. skót csípősérüléssel bajlódik, visszalépéséről elővigyázatosságból döntött a Roland Garros előtt.

A 26. születésnapját ünneplő Murray a meccs elejétől fogva fájdalmas arccal járkált, s fájlalta csípőjét, de a 6:3-ra elveszített első szett után a másodikban 4:1-es hátrányban összeszedte magát. Masszőrével is megnézette csípőjét, és a folytatás mellett döntött. Feljött 4:4-re, de azonnal elbukta az adogatását, így Granollers a meccsért adogatott.

Murray egyenlített, 6:5-ös vezetésénél szettlabdája is volt, de jött a rövidítés, amelyet 7–5-re behúzott, mielőtt a visszalépés mellett döntött. Bár a célja a visszalépéssel az volt, hogy ne súlyosbítsa csípője állapotát, és elindulhasson a Roland garroson, a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón azt mondta, meglepné, ha megfelelő állapotba tudna kerülni a május 26-án kezdődő párizsi viadal rajtjára.

Rómában Stanislas Wawrinka is feladta a mérkőzését, vagyis lábsérülése miatt ki sem állt Olekszandr Dolgopolov ellen.

Jo-Wilfried Tsonga végigjátszotta Jerzy Janowicz elleni mérkőzését, de nem volt benne sok köszönet: 6:4, 7:6-ra nyert a 22 éves lengyel, aki ünneplésként széttépte magán a pólóját.

Rafael Nadal simán nyert Fabio Fognini ellen, így férfi egyesben már nincs versenyben hazai játékos.

A hölgyeknél a második helyen kiemelt Marija Sarapova 6:2, 6:2-re verte meg spanyol ellenfelét.