Idén is Nadal-Djokovics döntőt rendeznek Monacóban

2013.04.20. 16:56
Jo-Wilfried Tsonga nagy feltámadást mutatott be, de végül mégis kikapott Nadaltól (Fotó: Reuters)
Rafael Nadal már csak egy győzelemre van attól, hogy sorozatban kilencedszer is megnyerje a monte-carlói salakpályás tenisztornát, miután az idei elődöntőben 6:3, 7:6-ra megverte Jo-Wilfried Tsongát. A fináléban a világelső Novak Djokovics lesz az ellenfele.

Tsonga ezt megelőzően csak egyszer találkozott salakon Nadallal, két évvel ezelőtt a Davis-kupában történt mindez, és akkor a francia három játszmában mindössze hat játékot nyert. Most is közel volt a sima vereséghez, de Nadal 6:3, 5:1-es vezetésénél egyszer csak elkezdett teniszezni, és felment a hálóhoz minden adandó alkalommal. Ezzel a második szettben kiharcolta a rövidítést, ám végül nem tudta döntő játszmára kényszeríteni Nadalt, aki 48–1-re alakította monte-carlói mérlegét.

A spanyol ellenfele a fináléban Novak Djokovics lesz, aki 52 perc alatt végzett Fabio Fogninivel. Az olasz először játszhatott elődöntőt ATP 1000-es tornán, szombaton azonban esélye sem volt, 6:2, 6:1-re kapott ki a szerbtől.

Idén már harmadszor vívja Nadal és Djokovics a monacói verseny döntőjét, a mallorcai 2009-ben 6:3, 2:6, 6:1-re, tavaly pedig 6:3, 6:1-re diadalmaskodott. A két játékos egymás elleni mérlegében 19–14-re Nadal vezet.

ATP 1000-ES TORNA, MONTE-CARLO (2 646 495 euró, salak)