Wozniacki idei első tornáját nyerte meg

2012.09.26. 19:10
Caroline Wozniacki már a következő szezonra készül (Fotó: Reuters)
Caroline Wozniacki 6:1, 6:0-ra nyert az észt Kaia Kanepi ellen a szöuli női teniszverseny döntőjében. A kantoni tornán a tajvani Hszie Szu-vej diadalmaskodott, míg a férfiversenyek közül a szentpétervárin szlovák, a metzin francia győztest avattak.

A korábbi világelső, jelenleg a világranglista 11. helyén álló Wozniacki az idei Roland Garros 3. fordulójában éppen Kanepitől kapott ki, most alaposan visszavágott az észt teniszezőnek. A 22 éves dán játékos az első tornagyőzelmét aratta 2012-ben, összesen pedig már 19-nél tart.

„A következő szezonra akarom felépíteni magam. Hosszú idény lesz, ezért pihenésre van szükségem. Nem gondolok a ranglistára, egyszerűen csak örülök, hogy tornát nyertem. Most ezt szeretném élvezni. Pozitív akarok maradni, ez jár a fejemben” – mondta Wozniacki.

A tajvani Hszie Szu-vej nyerte meg a Kantonban megrendezett női tenisztornát, miután a döntőben 6:3, 5:7, 6:4-re legyőzte Laura Robsont. Hszie Szu-vejnek ez volt a második WTA-döntője pályafutása során, az elsőt idén márciusban Kuala Lumpurban szintén megnyerte. A 18 éves Robson már azzal nagy tettet hajtott végre, hogy fináléba jutott, brit női teniszezőnek ugyanis ez legutóbb 22 éve sikerült.

A szlovák Martin Klizan pályafutása első ATP-tornagyőzelmét ünnepelhette, miután a szentpétervári verseny döntőjében 6:2, 6:3-ra legyőzte az olasz Fabio Fogninit. A 23 éves Klizan az idei US Openen a 4. fordulóig jutott, ennek (is) köszönhetően a 45. helyen jegyezték a héten a világranglistán, amelyen szentpétervári sikere után még feljebb lép majd.

Megvan Jo-Wilfried Tsonga idei második ATP-tornagyőzelme: a francia teniszező hazai pályán, Metzben Andreas Seppit győzte le két szettben. A 27 éves Tsonga végig dominált a találkozón, sikeréhez egy óra sem kellett.

WTA-TORNA, HANSOL KOREA OPEN, SZÖUL (220 000 dollár, kemény pálya)
EGYES, DÖNTŐ
Wozniacki (dán, 1.)–Kanepi (észt, 3.) 6:1, 6:0
WTA-TORNA, GUANGZHOU INTERNATIONAL WOMEN, KANTON (220 000 dollár, kemény pálya)
Hszie Szu-vej (tajvani)–Robson (brit) 6:3, 5:7, 6:4

ATP 250-ES TORNA, ST. PETERSBURG OPEN, SZENTPÉTERVÁR (410 850 dollár, fedett kemény pálya)
Klizan (szlovák, 3.)–Fognini (olasz, 4.) 6:2, 6:3