Arn Gréta elviselte a nyomást

2010.07.05. 21:04
Arn Gréta az első szett elvesztése után is higgadt maradt (Fotó: Action Images, archív)
A Budapesten zajló salak pályás női tenisztorna hétfői játéknapján egyesben csak egy magyar játékos lépett pályára Arn Gréta személyében, aki három szettben győzni tudott, így bejutott a legjobb tizenhat közé. Párosban Szávay Ágnes kikapott a svájci Patty Schnyder oldalán, míg húga, Blanka a szintén svájci Viktorija Golubic párjaként a Halász Klaudia, Pump Luca duóval nézett farkasszemet, de összecsapásuk az első szett 5:5-ös állásánál sötétedés miatt félbeszakadt.

Arn a mérkőzés elején láthatóan nagyon izgult, és gyakran hibázott, ellenfelének pedig szinte minden bejött, s miután 3:2-nél elvette a magyar játékos adogatását, végig magabiztosan adogatva elvitte az első játszmát. Azonban éppen eddig a pontig volt esélye, Arn ugyanis ezután jelentősen feljavult, és sorozatban nyolc gémet nyerve gyakorlatilag eldöntötte a meccset.

A magyar teniszező végül a vártnál kicsit nehezebben, 1 óra 44 perc alatt nyert.

„Az elején nagyon izgultam. Nehéz hazai közönség előtt játszani, úgy éreztem, hogy óriási rajtam a nyomás. Ráadásul a fehérorosz lány szinte csak egyeneseket ütött, és minden bejött neki az első játszmában. Tudtam, hogy ezt a játékot nem tudja végig hiba nélkül nyújtani, ráadásul feljavult a szervám a második szettre, így végül sikerült nyernem" – mondta Arn lapunknak a mérkőzés után, akinek második fordulós ellenfelét még nem ismerjük, hiszen a keddi programban szereplő Ioana Raluca Olaru–Anabel Medina Garrigues meccs győztesével találkozik majd.

SZÁVAY ÁGNES PÁROSBAN BÚCSÚZOTT

Meglepetésre már az első körben búcsúzott a tavalyi verseny két egyéni döntőse – Szávay Ágnes és Patty Schnyder – által alkotott páros. A magyar, svájci duó szoros csatában, szuper tie breakben kapott ki a Darija Kusztova, Leszia Curenko fehérorosz, ukrán párostól. A Szávay Blanka, Viktorija Golubic–Halász Klaudia, Pump Luca mérkőzést kedden folytatják 5:5-ös állásról.

AZ 1. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA
Klejbanova (orosz, 1.)–Karatancseva (kazah)
Curenko (ukrán)–Schnyder (svájci)
Klepac (szlovén)–Hercog (szlovén, 8.)
Medina Garrigues (spanyol, 4.)–Olaru (román)
Ondrasková (cseh)–Cirstea (román)
Garbin (olasz)–Vinci (olasz, 6.)
Szávay (magyar, 7.)–Kostanic Tosic (horvát)
Pochabová (szlovák)–Meusburger (osztrák)
Benesová (cseh)–Cornet (francia)
Babos (magyar)–Bacsinszky (svájci, 3.)
Jakimova (fehérorosz)–Sevastova (lett)
S. Zahlavová (cseh)–Dulgheru (román, 2.)

PÁROS, 1. FORDULÓ
Kusztova, Curenko (fehérorosz, ukrán)–Szávay Ágnes, Schnyder (magyar, svájci) 7:6, 3:6, 10–6
Szávay Blanka, Golubic (magyar, svájci)–Halász , Pump (magyar) 5:5-ös állásnál sötétedés miatt félbeszakadt