Eső után derű: Szávay Ágnes könnyedén nyert Bad Gasteinben

2008.07.16. 20:21
Első kiemeltként léphetett pályára Szávay Ágnes az ausztriai, 175 ezer dollár összdíjazású WTA-tornán, abban reménykedve, hogy nem sikerül a budapestihez hasonlóan rövidre a szereplése. Nos, a magyar klasszis sikerrel vette az első akadályt az ukrán Viktorija Kutuzova ellen, mivel simán, 6:4, 6:2-re győzött.
Esős napok után könnyed győzelem: Szávay Ágnes 1 óra 19 perc alatt verte az ukrán Kutuzovát
Fotó: Reuters (archív)

Két esős nap után könnyed sikerrel kezdte Bad Gastein-i szereplését Szávay Ágnes: az első kiemelt magyar teniszező két játszmában győzte le az ukrán Viktorija Kutuzovát az ausztriai városban.

Az első játszmában két gyors brék után fej-fej mellett haladtak a teniszezők, majd Szávay ismét elvette Kutuzova adogatását, és 5:3-nál a szettért adogathatott. Ezt a lehetőséget még kihagyta a magyar játékos, de „kárpótlásul” megint brékelte az ukrán lányt, és első játszmalabdáját értékesítve 35 perc alatt hozta az első játszmát.

Azt, hogy a két teniszező hadilábon állt az adogatással, jól mutatja, hogy ötször vették el egymás szerváját, és hetven százalék fölött ütötték be a bréklabdákat.

Kutuzova a második szettben már csak a játszma elején tudta tartani a lépést Szávayval. 2:2-nél a magyar lány ha nehezen is, de hozni tudta adogatását, innen pedig már nem volt kegyelem: Szávay Ágnes zsinórban nyerte a játékokat, és 1 óra 19 perc alatt biztosította továbbjutását.

Jellemző a mérkőzésre, hogy Kutuzova kettős hibával „ajándékozta oda” a meccslabdát Szávaynak: a két teniszező összesen tizenhetet ütött a találkozón…

Szávay ellenfele a második fordulóban a szabadkártyás osztrák Melanie Klaffner lesz, aki a cseh Lucie Safarovát verte 6:3, 6:4-re az első körben.

TENISZ WTA TOUR, BAD GASTEIN

1. FORDULÓ
Szávay Ágnes (magyar)–Kutuzova (ukrán) 6:4, 6:2
De Los Rios (paraguayi)-Cornet (francia, 2.) 2:6, 6:2, 3:2-nél Cornet gyomorpanaszok miatt feladta
Wozniacki (dán, 3.)-Hszie (tajvani) 6:1, 6:1
Bacsinszky (svájci, 5.)-Ungur (román) 6:3, 3:6, 6:3
Hradecka (cseh)-Csang (Zhang, kínai) 6:3, 6:0
Mayr (osztrák)-Müller (német) 6:3, 6:3
Grönefeld (német)-Vakulenko (ukrán) 6:1, 6:1
Koriceva (orosz)-Obziler (izraeli) 6:2, 6:1