További bombameglepetések Wimbledonban: Sarapova is búcsúzott

2008.06.26. 22:59
Tegnap kiesett a végső győzelemre is esélyes Novak Djokovics, ma délután Rafael Nadal is majdnem megbotlott a szupertehetséges lett Ernest Gulbis ellen, el is veszítette az első szettet. Andy Roddick nem tudott túllépni ellenfelén, csakúgy, mint James Blake sem, ezzel a férfiaknál a 6. és a 9. helyezett is búcsúzni kényszerült. Ami azonban a bombameglepetést jelentette, sima két játszmában veszített a világranglista 2. helyezettje Marija Sarapova.
A szépséges Marija Sarapova szedheti cókmókját, és elbúcsúzhat Londontól
Fotó: Reuters
„Nem az én napom volt elég óvatosan játszottam, míg ellenfelem mindent jobban csinált nálam. Néha nem úgy pattannak a labdák, ahogyan az ember szeretné” – mondta a 2004-es wimbledoni győztes búcsúja után.

Igaz, ami igaz jól látta a helyzetet, elég rossz napot fogott ki honfitársa, Alla Kudrjavceva elleni mérkőzésre. Nyolc kettős hibával és 22 ki nem kényszerített hibával szinte ajándékba adta az első szettet ellenfelének.

A második szettben ugyan Kudrjavceva is rosszul kezdett, de Sarapova nem tudta ezt kihasználni, annak ellenére, hogy 2:0-ra is vezetett. 4:4 után ismét eltört valami a játékában és végül simán, 6:2, 6:4-re kikapott.

Ami a többi hölgyet illeti, ők nagyjából hozták a kötelezőt, nem úgy, mint a férfiak. A világ második legjobb teniszezője Rafael Nadal bizonytalankodásával indult. Ernest Gulbis elvette tőle az első szettet, és bár fordítani tudott, végig tökéletes koncentráltságban kellett játsszon, nehogy a végén megessen vele a szégyen.

Az, amelyik megesett Andy Roddickkal és James Blake-kel is. A 6. helyen kiemelt amerikai (Roddick) az első szettet még megnyerte a Tipszaverics ellen, de aztán a szerb átvette az irányítást, és négy igen szoros játszmában bejutott a 3. fordulóba.

Blake, ha mondhatjuk még jobban megszenvedett a kiesésért. A 9. helyen kiemelt színes bőrű teniszező 5 szettben, 6:3, 6:7, 4:6, 6:4, 6:4 arányban szenvedett vereséget a német Rainer Schüttlerrel szemben.