Ferrer a „nap meccsén” győzött, Davigyenko öt szettben kikapott

2008.05.31. 23:09
A legjobb 16 közé jutásért játszottak ma a francia nyílt teniszbajnokságon, és talán Davigyenko kiesésén kívül nem történt eget rengető meglepetés. Nyert Federer és Djokovics, míg a nőknél hozta a kötelezőt Sarapova, Jankovics és Kuznyecova is. Sajnos Szávay Ági 3 szettes küzdelem után búcsúzott. A nap mérkőzése a Ferrer–Hewitt párharc volt.
David Ferrer a "nap mérkőzésén" győzte le a szebb napokat is látott Lleyton Hewittot
Fotó: Reuters

A Roland Garros hetedik játéknapján a legjobb 16 közé jutásért játszottak, salakra lépett a női és a férfi világelső is, és izzadtságmentesen hozták a kötelezőt. Federer a horvát Ancsicsot verte sima három szettben (6:3, 6:4, 6:2), míg Sarapova az első játszmát nehezebben a másodikat azonban könnyedén nyerve, ejtette ki az olasz Knappot (7:6, 6:0).

Igazi izgalmakat a férfiaknál két mérkőzés hozott, melyek közül az egyiken a 4. helyen kiemelt Nyikolaj Davigyenko 5 szettben alul maradt a horvát Ljubicsiccsel szemben. Pedig az orosz az első két játszmát komolyabb gond nélkül hozta, majd mintha elfelejtett volna teniszezni. A vége 4:6, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4.

A másik nagy izgalmakat hozó találkozón 3 óra 35 percen keresztül püfölték a labdát a háló fölött, a résztvevők az 5. kiemelt David Ferrer és a szebb napokat is látott Lleyton Hewitt. A nagy csata végül öt szettet (6:2, 3:6, 3:6, 6:3, 6:4) és a spanyol győzelmét hozta.

A nőknél Sarapova mellett minden esélyes nyerni tudott, így könnyedén továbblépet Jelena Jankovics és Szvetlana Kuznyecova is. Szávay Ágnes párosbeli partnere Dinara Szafina sima két játszmában búcsúztatta a kínai Zhenget, és a nyolcaddöntőben a világelsővel találkozik majd.

A nap csalódása, hogy Szávay Ági sajnos nem tudta legyűrni a meglepően jól játszó Petra Kvitovát. Az első szett rövidítésében már 5:1-re is vezetett, de kicsúszott a kezéből az irányítás. Bár a második játszmát hozta, a mindent eldöntő harmadikban sajnos 2:6-ra alul maradt.